Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - WIFI, Puvodni rozsireni od Eurotelu

pert_tvf (16)|28.12.2005 01:49
Ahoj,

jsem zacatecnik s timto smartphonem. Mam v zasade 2 dotazy:

1) Pripojeni wifi chodi v pohode, pokud ovsem AP da IP. Jde se ale pripojit na AP, kde ma kazdy klient svou IP? Je tohle mozne? Nejak jsem nenasel zadani clientske IP.

2)Pri hrani se zarizenim se mi podarilo smazat rozsireni od Eurotelu, v nemz byla asi i cestina a nastaveni GPRS od Eurotelu. Lze stahnout nekde dany CAB nebo jiny soubor, kterym to tam dostanu zpet?

Dik Petr
Milan Švec (938)|28.12.2005 08:56
ad 1) Zřejmě ano. Na AP mám přihlášený (s konkrétní nastavenou pevnou adresou) LOOX 720. Qteku to vůbec nevadí. K WiFi se připojí taky a na obou jede internet současně. Zkontroloval jsem to i na pohybu paketů. OK.

ad2) Nastavení Eurotelu bylo to první, co jsem smazal. Klid, čeština je jinde.
GPRS lze nastavit ručně jako nové připojení, pro Eurotel stačí pro Přístupový bod zadat slovo internet.
pert_tvf (16)|28.12.2005 10:07
Dekuji za opdpoved. Jde tedy Qteku 8310 primo nastavit, kterou ip adresu pro wifi ma pouzivat? Nikde jsem to nenasel. Nebo musim pouzit nejaky soft?
Milan Švec (938)|28.12.2005 11:02
Taky jsem nenašel žádné nastavování adresy pro připojení k WiFi.
Přesto se Qtek k WiFi připojí k AP i bez nastavení adresy. Nastavování adresy asi nebude to hlavní. Důležitější bude asi otázka nastavení přístupu (otevřené/sdílené) a znalosti hesla při použití WEP na AP.
pert_tvf (16)|28.12.2005 16:36
Tohle se mi nezda. Pokud ap komunikuje s clienty, kteri maji statickou adresu, tak musis mit adresu ze stejneho rozsahu. Vim ze si Qtek vezme nejakou adresu, ale neni to z daneho rozsahu (jak by taky vedel, jakou si ma vzit).

Netusite nekdo, jak jak se to dela na tomhle smartphonu? Na PDA se da normlane vetsinou zadat primo IP.
aivos (95)|28.12.2005 19:59
Na tomto smartu pevna IP nastavit nejde. Jde jen o to aby AP byl vybaven DHCP serverem a ten musi byt spusten. Pokud se na dany AP pripojujete DHCP server vam IP adresu daneho rozsahu prideli. Tot vse.
Milan Švec (938)|29.12.2005 11:54
Aivosi, dík za nápovědu.
Můžu jenom povrdit.
Qtek připojený na internet přes WiFi (sice skrz nejbližší AP mé místní domácí LAN a skrz PC umožňujicí v ní sdílený přístup na internet dalším uživatelům) dostal svoji přidělenou adresu nikoliv od mého místního AP, ale od výše umístěného serveru (městské WAN) , který přiděluje přes DHCP adresy právě připojenému HW.



No a protože 106 kusů HW doma opravdu nemám, tak je to jasné.

Jestliže by někdo (já to zatím nejspíš nebudu) chtěl ještě experimentovat s přenášením souborů z Qteka přes WiFi, tak si bude muset svůj AP přehodit z nastavení pevných adres na službu DHCP.

Protože nejspíš autoři systému předpokládali, že tohle (WiFi přístup do adresářů) na rozdíl od přístupu na internet bude asi dělat málokdo, usoudili nejspíš, že nutnost nastavování pevné adresy nebude tak moc potřeba.

Zato to je zase jednodušší.

Nelamte si tedy s pevnou adresou (IP) u WiFi na Qteku 8310 hlavu.
aivos (95)|6.1.2006 18:59
Trochu změna: pevná IP adresa se dá nastavit v registrech -

HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\TIACXWLN1\Parms\Tcpip
IpAddress=xxx.xxx.xxx.xxx

Tamtéž nastavíte i masku podsítě, pokud je třeba. Chcete-li ale využívat přidělování adres od serverů DHCP, třeba v restauraci ( u nás se WiFi zdarma pro hosty dost rozšiřuje), vraťte hodnoty zpět na 0.0.0.0
PetrSybol (157)|16.1.2006 09:01
Tak jsem si včera hrál s wifi a mám z toho přijemné zkušenosti.

Router nastavený, aby skrýval SSID, filtrace podle MAC adress, zabezpečení WPA-PSK (TKIP). Vše mám na mašinách nastavené ručně, ale pro Qteka jsem zkusil povolit DHCP. Qtek se chytnul jak po másle a jede to jak z praku :)