Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s Qtekem 8310 při nabíjení....

milennium (336)|26.12.2005 14:15
Mám takový problém. Když dám Qtek nabíjet nabíječkou tak asi za 1 minutu chcípne (vypne se). Někdy začne blikat i dioda... Ale při nabíjení po USB kabelu je vše v pořádku... Nevíte náhodou co by to mohlo být ? Je to závada ?
Jinak mám vyzkoušeny dvě nabíječky - a beze změny.
Taky akumulátor je O.K. Po kabelu se normálně nabije....
Co s tím ?
Milan Švec (938)|26.12.2005 15:20
Quick Start Guide na straně 5 v tabulce LED Indicators Lights pro stavy napájení uvádí:
Solid amber: Batery is Charging or the phone is using ActiveSync to synchronize with a PC
Takže svítí-li nepřerušovaná "oranžová", baterie se dobíjí buď z nabíječky nabo přes USB kabel.
Flashing amber: Batery temperature is hotter or colder then the functional limits of 0 to 48 Degrees Celsius and has stopped charging.
Bliká-li tedy ona oranžová, nabíjení se přerušilo pro teplotu baterky mimo limity.
Oba stavy jsou v pořádku. Lion články při aktivní činnosti obvykle mění svoji teplotu, někdy při větším zatížení až dosti citelně.
Tu teplotu např. ukazuje i Petrem Šebou zmíněný xBar 3.

To zhasnutí obrazovky po zahájení nabíjení by měl být normální provozní stav při nečinnosti Qteku po (předem) nastaveném čase. (Rozumím-li dobře uvedenému popisu.)
milennium (336)|26.12.2005 15:42
No je to přesně takhle.
Při nabíjení ze síťové nabíječky asi po minutě se Qtek úplně vypne.Před vypnutím jen vydá zvláštní zvuk. Ale vypne se... Buď dioda jen svítí (buď žlutě nebo jako teď zeleně - asi se baterka nabila) a nebo se celý vypne a po chvíli začne dioda blikat...
Ale při nabíjení s USB kabelu se normálně nabíjí.
Jinak při nabíjení a to buď jak s USB nebo s nabíječky po chvíli vypne displej a nesvítí,to je normální to vím...
Takže teď nevím jestli je normální když při nabíjení ze síťové nabíječky se přístroj úplně vypne.Nikde se o tom nepíše.

Jak to funguje vám ?
milennium (336)|26.12.2005 20:18
Prosím vás,nemůžete to někdo vyzkoušet to nabíjení ze sítě ? Stačí 5 minut,jestli se Qtek vypne nebo ne.
Děkuji.
jbem (39)|26.12.2005 20:19
Me se nabiji stejne jako pri spojeni s PC pres USB, tedy sviti oranzova ledka. Nabijel jsem z 10% do 100% a nevypl se.
milennium (336)|26.12.2005 20:27
Díky,to jsem potřeboval vědět. Zítra jde zpět do prodejny Eurotelu...
Milan Švec (938)|26.12.2005 20:31
Potvrzuji také, nevypíná se. Pouze ztmavne displej. Stačí dotyk kláves a jede dál.
ElSoft (1244)|26.12.2005 21:28
[QUOTE="Jarda Lukas"]Takže teď nevím jestli je normální když při nabíjení ze síťové nabíječky se přístroj úplně vypne.Nikde se o tom nepíše.
Jak to funguje vám ?[/QUOTE]
Me to funguje tak jak si nastavim:yes:
Start Menu -> Settings -> System -> Power -> Advanced
Cetl nekdy nekdo manual k pristroji:D
doufam tedy ze je to na smartphonech stejny:sarcastic:
00109835_ScreenShot1_U9B.png
jbem (39)|26.12.2005 22:45
Bohuzel, stejny to neni. Na mobilu by bylo jaksi k nicemu kdyby se za 2 minuty nepouzivani vypl :D :yes:

EDIT MODERATOR:
Citace používej s "rozumem". Je zcela zbytečné citovat předchozí příspěvek.
Surgical (2364)|27.12.2005 08:03
Ale on se prece nevypne uplne :) Proste setri energii :) A prichozi hovor ci SMS ho spolehlive probudi, pokud ne, tak to je duvod k reklamaci....
spree (42)|27.12.2005 09:58
Keď sme u tých batérií, treba ju nejak naformátovať? Čo viem je tam Li-Pol...
Diky :D
jbem (39)|27.12.2005 10:28
A co vim ja, tak tam mam Li-ion :)
milennium (336)|27.12.2005 12:02
Formátovat Li-ion a Li-pol je úplná blbost. pokud vám tohle někdo poradí,tak ví hodně málo o bateriích a dobíjecích akumulátorech vůbec.
Formátování platilo a to jen částečně pro předchozí amumulátory Ni-Mh a Ni-Ca.
Při nabíjení Li-ion a Li-Pol je třeba dbát jen na to aby akumulátor nebyl přebíjen,aby při nabíjení nepřekročil nabíjecí proud a nedošlo k zahřívání článku (to už je u dnešních přístrojů ošetřeno),ale hlavně na to aby jste při používání zařízení nevybily ůplně akumulátor,pak totiž dochází ke značnému snižování životnosti aku. Proto je doporučeno dobíjet přístroj třeba i průběžně,tedy ne jenom když je přístroj úplně vybit.
Já nejsem žádný velký znalec akumulátorů atd.,ale můžu vám s jistotou říct,že nabíjení je velká věda.

Jinak tď jsem se vrátil ze značkové prodejny EuroTel a Qtek mám již vyměněn... Sláva,vše funguje jak má...