Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 & Folie na display /pouzdro

Vegan (133)|26.12.2005 10:36
jelikoz nechci odrit display natolik, abych si snizil jeho kvalitu, resim nejakou folii na nej, ta originalni uz se zacina loupat a chtelo by to nejakou plnohodnotnou nahradu, neco jako byva na PDA, otazkou ale je jaky, jestli uz existuje primo na miru pro naseho Qteka, nebo si jen nejakou vystrihnout z nejake vetsi PDA, nebo je tu moznost nejakeho komplexniho pouzdra, i kdyz to ja moc nerad, takze co vy, planujete to nejak resit ??
Milan Švec (938)|27.12.2005 22:38
Taky jsem ještě Qtek nepustil do provozu, dokud nebude v pořádném pouzdru. Fólii mám pořád ještě tu původní.

Našel jsem už velice pěkné pouzdro u Expansys za 38 liber.



A Pielframa to má ještě ve třech dalších barvách. Za 50,- Euro (už včetně DPH i dodání. Detaily.



Handit.de ho má dokonce jen za 40,- Euro (ale UPS si připočte dalších 11,- Euro)

Vítězí španělský výrobce Pielframa. Dodání do 20 dnů.
Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 22:48
Take mam jeste puvodni folii -(igelit):D ale zitra se chystam nalepit nejakou pruhlednou folii jakou pouzivaji grafici na prelepeni fotek.Stylusem po tom nejezdim a odreninam v kapse to snad zabrani.
Arthur_ce4you (13)|27.12.2005 23:03
Tak mozna zajmavej dotaz ale-nevite jak nejlepe nalepit zpet tu puvodni dolii jaka buyla na pristroje aby tam nebyly tam ty bublinky vzduchu? :D ja jsem totiz myslel ze nejake ty folie budou v prodeji ale ono nic tak to musim prozaim nalepit zpet :)
Vegan (133)|28.12.2005 11:09
no ja si objednal folii na dellaxim x51v, vychazi to tak, ze se na qtek vleze presne dvakrat, tak ji proste rozstrihnu a bude a nalepim a zitra ma dojit, snad stoji celych 99 korun, jinak ta pouzdra hezka, ale problem je jeden zasadni, jsou kozena, coz se neslucuje z mojim nickem, ale hlavne mojim presvedcenim ;)
bender_ce4you (63)|29.12.2005 14:36
Arthure, už si přišel na to s těma bublinkama? Řeším stejnej problém ;) Na pouzdro se necejtim, přeci jen je QTek 8310 podle mě mobil do kapsy a ne za pásek...
Díky
Vegan (133)|29.12.2005 15:33
skouseli jste kreditku ???
bender_ce4you (63)|29.12.2005 15:39
[QUOTE="Vegan"]skouseli jste kreditku ??? [/QUOTE]
Jo:) Zatím nejlíp jde pryžové koleško od CD boxu špindl. :)Furt tam ale nějaký mrňky zůstávaj.
Arthur_ce4you (13)|29.12.2005 20:45
[QUOTE="bender"]Arthure, už si přišel na to s těma bublinkama? Řeším stejnej problém ;) Na pouzdro se necejtim, přeci jen je QTek 8310 podle mě mobil do kapsy a ne za pásek...
Díky[/QUOTE]

Neprisel tak mi poves jak to delate s tema CD nebo ja nevim.. nemam na to fantazii :o)

Je to mobil do kapsy s tim souhlasim :)
aivos (95)|4.1.2006 14:14
Na modacu uživatel alinkent kromě toho, že mi pomohl s ikonou Edge "vyčmuchal" celkem dobré obaly na můj i-mate SP5m/Qtek 8300. Pro Qtek 8310 si musíte napsat požadavek na
http://dyn.boxwave.com/community/request/request_model.cfm
Pokud se sesbírá dost požadavků, vytvoří výrobce obal i pro něj.
00111915_fs_o2xphone2m_all_lg_W1I.jpg
Šeba_oldd (1184)|4.1.2006 22:16
Tak jsem si vyresil problem s nalepenim foliec- ja pouzil lesklou Brando - na pda se mi neosvedcila tam radeji matnou ale na tomto telefonku vypada skvele a exluzivne. Vyrezal jsem presne a to dosti presne:!: pozadovany rozmer- musi zapadnout do stribrneho ramecku a po te jsem pouzil metodu lepeni na mokro - nemam ani jednu bublinku stejne jako na PDA.
bender_ce4you (63)|5.1.2006 06:34
A v čem spočívá ta metoda "na mokro" :) ? Snad ne "ponoříme mobil do kapaliny " :) ? Nebo sundáš jen horní kryt? Díky
Šeba_oldd (1184)|5.1.2006 08:09
Vse je reseno bezezbytku ZDE jen si jeste dovolim pouzit navod kolegy windmastera:yes:
Folii jemně vymáchám v misce s několika deci vlažné vody, s kapičkou jaru na nádobí. V lázni ji nechám a vyčistím display, pokud je to vůbec nutné, papírovým kapesníkem částečně lehce zvlhčeným týmž roztokem nebo lihem (lepší je izopropylalkohol). Zbylých chloupků a jiných mechanických nečistot se zbavím vyfoukáním balonkem-používá se na objektivy, nebo i štětečkem.
Po 10-15 minutách vyjmu za růžek folii pinzetou a nechám okapat, nesmí ale vyschnout. Ještě vlhkou a vláčnou ji pokládám na display a to tak, že začínám na jednom konci, aby si postupně sama lehala. Folií se dá po display volně pohybovat, takže je snadné ji pohodlně vystředit, pokud je větší, sama zajede pod okraje krycího rámečku.
Umytá folie je jako nová, jenom musíme po usazení alespoň 20 minut počkat než vyschne, nedoporučuji vzhledem ke zvýšené vlhkosti raději ani PDA zapínat. Pozor jenom na přebytek jaru, ve větším množství by mohl folii k display pořádně přilepit.
Výsledek je vynikající, takto snadno položená folie je naprosto bez bublin a není třeba ji vyhlazovat.