Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nenastartování N30 po softresetu

stanyjol (10)|14.12.2005 09:15
tento měsíc se mi oběvil problém se softResetem. Po resetování mi vždy naběhla obrazovka s Inforacemi o uživateli (jako obvykle) ovšem zde se to zastavilo. Vůbec nenaběhla horní lišta. Resetoval jsem to asi 10x s kartou SD i bezni a nic (hard reset jsem mel strach pouzit, protoze zaloha neni vzdy uplna a pri poslednim hardresetu se to ze zalohy nechtelo obnovit, zdalo se mi ze se asi picnu). Tl. pro vypnuti fungovalo jen castecne, a to - pri dlouhem drzeni se vyplo podsviceni. Ze zoufalosti jsem zkusil po resetu mackat vsechny funkcni tlacitka (mejl, kont. ...) a ono to nabehlo :O i s aplikacema, ktere se spousti pri stisku daneho tlacitka.
Zkusil jsem to znovu vyresetovat a zase to same. Nabehlo az kdyz jsem mackal ona tlacitka. Dumal jsem dumal a napadlo me podivat se na programy, ktere startuji pri booovani - nejprve na adresar /Windows/StartUp kde byl mimo jine zastupce programu poutlook.exe bez ikony, coz se mi zdalo divne, aby outlook nemel ikonu:?: tak jsem ho smazal a ono to zacalo nabihat (po resetu) bez problemu. Dotaz zni: mate taky v adresari /Windows/StartUp soubor poutlook.lnk (velikost 14b)? (nevim jestli tam je od instalace a nebo se tam dostal s nejakym blbym softwarem, kdyz ho spustim samotneho tak se nic nedeje) pak-li ze mate soubor nevite k cemu je? ikdyz jsem jej smazal, zda se, ze vse jede OK, ale kdo vi.

ACER n30, Win2003 SE, SD512MB(pq1)
Dave.K (63)|14.12.2005 11:48
[QUOTE="stanyjol"]...Dotaz zni: mate taky v adresari /Windows/StartUp soubor poutlook.lnk (velikost 14b)?...[/QUOTE]

Ano, mam ho tam taky, taky nema ikonu, ma 14b a datum vytvoreni ma 1.6.99...kdyz na nej kliknu, nic se nedeje...k cemu je Ti ale nepovim, nevim...
Zdenek S (27)|15.12.2005 12:10
Taky ten soubor tam mam.
Soubory s priponou *.lnk jsou jen zástupci (jak se to nazyva ve win). Existuji jen proto aby se dal spustit nejaky EXE soubor odjinud nez z jeho korenoveho adresare. Jiny vyznam nemaji - nebo o nem nevim;)
Smazani takoveho souboru nema na dalsi cinnost programu zadny vliv.
stanyjol (10)|15.12.2005 21:38
to, že se jedná o zástupce asi (alespoň věšinou) víme. Na funkci prg. nemají žádný vliv, ale na funkci systému, pokud jsou umístěny ve StartUp adresáři mít mohou.
lukike (278)|16.12.2005 07:00
Aj ja to mam tiez,.som to skusil vymazat uvidim ci sa to obnovi,...
Inac problem z nabehnutim pri soft resete som mal aj ja ale mne system vobec nenabehol,bola iba cierna obrazovka,...vtedy som stiahol aplik.na otocenie obrazovky o 270° uz neviem ako sa vola,...:D :D :D ked som ju vymazal tak vsetko ide ok..
stanyjol (10)|19.12.2005 13:43
ja jsem zadnou takovou aplikaci nestahoval.
Jinak system zatim funguje OK i bez souboru, k cemu ten soubor byl nevim.:?
CommanderZ (1798)|19.12.2005 17:09
Jen tak btw - to ze se pri podrzeni vypinace vypne podsviceni je naprosto normalni ;)