Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pošta na rx3715

Radek Hladik (6)|10.12.2005 02:22
Zdravím,
chtěl bych se zeptat majitelů rx3715ky, jak přistupují ke své poště. Já jsem z toho už docela nešťastný, protože nejsem schopen na nic rozumného přijít.
Vychází mi následující možnosti:
1) Outlook - na základní práci s poštou OK, ale není možné nastavit SMTP, aby buď používalo SSL nebo jiný login/heslo než IMAP. Opravdu nemám chuť vytrubovat heslo k poště všem wifistům v okolí :)
2) Outlook a VPN - K dispozici je jen protokol PPTP, který už dávno není považován za bezpečný, takže přidaná bezpečnostní hodnota nic moc
3) WebIS mail - podporuje jak SSL tak různé loginy/hesla. Bohužel občas neuvěřitelně hloupě padá, hlásí divoké errory a pod. Zkoušel jsem už asi 5 různých verzí a každá padala nějak jinak. Pikantní byla nějaká verze 1.x, která se pořád snažila odeslat prázdnou zpravu a divila se, co jí to ten server odpovídá :)
4) Webmail - v současnosti používám, ale je to pomalé, jen online a přes GPRS drahé

Bohatě by stačil upgrade na WM2003Premium, tam už se pro SMTP dá nastavit jiný login/heslo a umí i lepší protokoly pro VPN. Toho se bohužel od HP asi nedočkáme. Možná by stačil stunnel, ale nevím, zda ho někdo naportoval pro WM2003. V nejhorším by se dalo použít nějaké SSH tunelování, ale nevím, zda na to existuje nějaká jednoduchá utilitka.

Radek
cyrilsvet (56)|12.12.2005 16:18
Pouzivam Qmail3, jednoducha instalace (zadna), ma skoro vsechno co clovek potrebuje a je zdarma...