Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell X51V - obecné zkušenosti, rady...

bugr (52)|11.10.2009 14:55
[quote=Docent]16 GB SDHC je na mapy malá?[/quote]

16GB SDHC by docela šla ale wm5 ji nenačte, umí jen SD karty, takže 2GB.
Proto bych chtěl tu 32GB(jasně že ne 23) CF kartu, sice se mi to tam všechno nevejde ale dám tam toho dost.
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2009 15:15
1. SD karty jsou i 4 GB ;)
2. Tak si tam dej WM 6.1, která SDHC umí, jak jsem se nedávno dozvěděl - viz link

bugr (52)|11.10.2009 15:19
vím, že novější okna to umí ale netuším jak to tam jde dát..

a nikde jsem opravdu SD kartu 4GB neviděl i když už mi to tu někdo výše psal, nevím jestli je to špatné označení obchodníků ale prolezl jsem např Alzu a SD jen do 4GB.
Nehledě na to ,že 4Gb je mi teda na prd :D
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2009 15:59
Jak? Koumes to tam popisuje a dává i odkazy.

Jinak doplním, že je lepší flashovat z notebooku a mít PDA nabité na 100%.
bugr (52)|11.10.2009 16:10
díky moc, mrknu tam jen jak bude čas.
By mi novější operační systém asi pomohl ve více věcech, prý to umí líp rozdělit tu pevnou paměť.
Občas mi padá igo, uvidím, třeba to bude řešením...
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2009 16:25
Možná by více pomohlo (hlavně s iGo) zvětšení paměti.
bugr (52)|11.10.2009 16:45
dík, zajímavé
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2009 17:07
Děláš, jako bys TADY byl poprvé. :oops: :?
Docent (1234)|14.10.2009 12:08
Na iGO8 na VGA s 64 MB RAM rovnou zapomeň, to prostě nepoběží (když se nabootuje v nouzovém režimu a jede se krátká trasa, tak ještě jakžtekž, ale stačí párkrát píchnout na obrazovku a je "Memory full"...)
Jinak jsem se od WM 6.1 dost rychle vrátil k 6.0, ty omalovánky mně prostě nesedly.
bugr (52)|14.10.2009 14:54
Tak já na to teda zapomenu :D

Naštěstí mi to normálně funguje a jezdím tak normálně po evropě i USA ;)
Je pravda, že jednou za čas to padne ale většinou to šlape bez problému.
Zdenek Malinsky (9781)|14.10.2009 15:04
To jsi velká výjímka - nejen Dell, ale i další PDA s 64 pamětí mají s iGO problémy.
bugr (52)|14.10.2009 15:09
jak píšu, někdy jo, je to nějak řešitelný aby problém nebyl?
Mě hlavně sere to jak prostě PDA utnuli :-(
Zdenek Malinsky (9781)|14.10.2009 15:12
Zvětšit paměť - link. Pitka takto zvětšuje RAM i u Asusů a Looxů - ASUS P535, ASUS P750, ASUS P525, Fujitsu Siemens N560,HP HX4700 a Dell X5x - upgrade z 64MB na 128MB RAM

A nebo jinou navigaci.


Ale co to sleduji, tak na většině PDA (nejen výše jmenované), které má 64 a méně paměti dělá iGO větší nebo veliké problémy právě z důvodu "málo místa v paměti". Někde to nejede ani když je spuštěná po soft resetu navigace.
jirka007CZ_ce4you (1)|14.10.2009 17:48
Zdravim, jsme celekm novym uživatelem Axima a zajímá mě pár věcí. Chtěl bych nahrát nový windows, asi 6.1. Verzi jsem si našel na jednom zahraničnim foru, ale nemam s tim žádné zkušenosti. Trápí mě že asi budu muset flashnout ROM, mam pouze verzi A01. Nevíte kde mam splašit novou a jak to udělat a jaký jsou v tom úskalí? Díky moc...nekamanujte neznalce:-)) forum jsem pročet...
Koumes_ce4you (93)|6.12.2009 08:08
O ou,asi si málo četl :) Tady sem něco málo psal.
bugr (52)|23.3.2010 18:45
Dotaz, povedla se mi blbost největší, ztratil jsem někde v Hanoji Axima. A ptám se, má cenu ho znovu kupovat? Na ebay maj nový kolem 175USD a použitý se daj kolem 50USD s plným příslušenstvím. Já ho hlavně používal ve spojení s oziexplorerem, ten mi asi v Nokii nepojede.
Mám možnost si ho nechat přivézt od kámoše z USA zadarmo, jen to nechám kdyžtak dopravit k němu...
ResHacker (20)|23.3.2010 22:25
Tohodle jsem doteď měl a je super, přenechal jsem ho bratrovi a sám jsem si pořádil Asuse P565 - i s telefonem. Možná bych doporučil zvážit koupi FSC Looxe N560 - prakticky stejné parametry, jen nemá CF slot, ale zas umí USB host a hlavně - má GPS integrovanou...Nož mě u Axima trochu mrzelo, tam to byl vopruz. Navíc myslim, že má N560tka i lepší displej, ten u Axima neni uplně dotaženej. A pokud bys chtěl něco fungl se super a 4" displejem plus ty stejný HW parametry, pak by se ti možná líbil iPaq 214...taky byl muj horkej favorit :)
bugr (52)|24.3.2010 06:39
no pro mě je externí GPS výhodou, já nikdy nechtěl integrovanou, šetří to baterku a hlavně si jí můžu hodit kam chci. Třeba když sleduju cestu v letadle tak gps k oknu a PDA můžu mít někde v batohu. Telefon jsem koupil teď Nokii E52 takže tohle mám vyřešené, chci jen krabičku, která mi pojede s Ozim na cestách, hlavně kolo a pěšky, mám na něj koupený drahý držáky z ameriky, asi by tam šlo dát i něco podobné velikosti.
Jen nechci vyhazovat moc peněz.
Usb host mě štve ale netuším jestli i u Axima není nějaká možnost to obejít ale zas to není tak fatální...
ResHacker (20)|24.3.2010 15:50
Ahaaa tak vy jste takovej cestovatel...no já v letadle ani nikdy neletěl, ale asi to musí bejt super sledovat polohu i rychlost letu atd....Jinak ten Asus P565 mě co se týče citlivosti hodně překvapil, sice mu to třeba trvá déle, ale najde signál třeba i v hospodě v baráku kde je běžná střecha...a mě zas štval ten externí modul, jsem motorkář a pokaždý ho někde mít aby to mělo signál a starat se o další baterku (Asuska mám napájenýho z motorky), další věc že při turistice sem řešil ten samej problém....už jsem prostě chtěl mít integrovanou...a nyní jsem spokojenej, mam v jednom přístroji všecko, je to klasická PDA koncepce a VGA displej (WVGA nechci) plus procesor s úžasnym výkonem....A výdrž zdaleka neni z nejhorších - mužu doporučit...Jediný co nemam rád jsou WM6 ale s tim nic nenadělám...

Co se týče toho Vašeho problému, tak netuším, jak USB host obejít, to spíš nepude, je to HW funkce toho řadiče...Jo a na té nokii jsterozchodil oziho? Pokud ano, pak už by to neměl být problém s žádným GPS modulem, jen stačí přiřadit správný port...ale opravdu netuším, jak se to dělá na symbianovi, proto mám WM zařízení,...
bugr (52)|24.3.2010 16:06
no tu nokii mám od včerejška tak jsem rád, že s tím umím volat :D

Na motorce mám GPS hozenou kdekoliv, v kapse, v batohu, v tankvaku, podle toho co mám sebou. V tom nevidím problém, napájení neřeším, teď jsem jí nabíjel za tři týdny ve Vietnamu jednou, je to držák.

A hlavně už mám Axima osahanýho, nemusím se nic učit, teď licituju jeden kus, zatím na 71usd plus 15 pošotvný, má dvě baterky, dvě pouzdra tak uvidím.

Jinak časem nahodím logy z oziho z Asie co mi zbyly. Asi do sousedního fóra o ozim kvůli kalibraci map.
ResHacker (20)|24.3.2010 16:08
Ok no tak každýmu sedí něco jinýho...mě už ale fakt štvalo to tahání x věcí...... Jinak to licitování je pěkná židárna :D Bejt váma, asi koupim něco staršího na aukru :) Už jsem tam kupoval víckrát a pohoda..... Tak hodně štěstí, hlavně ať slouží....taky bych takle cestoval :D jeee
bugr (52)|24.3.2010 16:25
na aukru j houby nabídka, lidi to u nás prodávaj když už je to spíš mrtvý, věřím v tomhle spíš prodeji v usa. uvidím, je tam možnost to vrátit a myslím, že to tam funguje dobře..
bugr (52)|6.4.2010 17:07
tak jsem ho dnes vyhrál ale nevím, prý rok starý a se zárukou, Dost to nechápui ale na ebay prodávaji běžně nový kusy..
spon (12)|14.6.2010 11:26
Dotaz, existuje v ČR trochu slušný servis na tyto zařízení ??
Zdenek Malinsky (9781)|15.6.2010 14:06
Myslím, že jen přímo Dell. Pokud máš zakoupené a ještě platné Complete Care, tak to dělají výměnou.
jaydoo_ce4you (100)|18.6.2010 16:00
Da sa nejako zmenit klavesnica na nejaku, podobnu z HTC Touch, alebo podobnu tej s iphone, aby sa dalo pisat presnejsie prstom?
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2010 17:43
Jistě, jako v každém PDA. Nic složitého. Prostě si nainstaluj takovou, jakou potřebuješ/jaká ti vyhovuje. ;)
jaydoo_ce4you (100)|20.6.2010 12:17
Skusal som tu z HTC Touch, ale mi ju zle zobrazuje. Vyhovovala by mi taka, aby sa dalo triavat prstami :-D ako je napr. na HTC Diamond 2, alebo na HD.
Ked chcem instalovat nejaky program pre Dell, ale nie je v ponuke, mozem ho pouzit z ktoreho zariadenia? Vacsinou su v ponuke HTC, tak davam vacsinou HTC Diamond, ten ma rovnake rozlisenie, ale nezda sa mi, ze by to bolo to prave orechove.
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2010 22:12
Já měl na mysli třeba Spb Keyboard - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], Resco Keyboard, HiKeyboard, InterWrite Keyboard, InterKey Pro, Finger Keyboard....
jaydoo_ce4you (100)|21.6.2010 11:33
Dik. uz skusam Resco Keyboard, vyzera dost dobre.
Zdenek Malinsky (9781)|21.6.2010 12:41
Ale nesmíš zapomínat, že displej na Dellu není primárně určen pro ovládání prstem (prsty), jako třeba HTC HD2 nebo iPhone.
timberland (11)|22.6.2010 14:36
Zdravím všechny, nevím, jestli jsem někde udělal chybu, nebo jsem jen cvok, ale po dlouhé době jsem ze skříně vytáhl mou x51v a nejde zapnout, na chvilku se rozběhla, napsalo to že baterka je vybitá, a konec.... Nabíjel jsem přes usb celou noc (z pc) a pořád nic... A ještě jeden dotaz, umí fungovat i při nabíjení z PC? Protože se mi nabíjel jen v případě power off, pokud jsem jej zapnul, propojil se s PC a přestal nabíjet... Nějaká rada, zkušenost? Případně, jak na hard reset??
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2010 15:02
Už si to nepamatuji přesně, ale u většiny PDA platí (platilo), že pokud je baterka prázdná, tak přes USB to nenabiješ. Zkus nabíječku nebo kolébku, popř. jinou baterku.
timberland (11)|22.6.2010 15:07
Aha, tak to bude asi problém, nemám nabíječku, používal jsem vždy jen usb kabel, i do auta....
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2010 15:33
Zkus tedy v autě, zda se to náhodou chytne. Ale u 50 i 51 byla v balení nabíječka a buď se to dalo zapojit do kolébky nebo přes redukci přímo do PDA. Ty ji nemáš?
timberland (11)|22.6.2010 15:37
Já jsem to koupil přes aukro, byl k tomu jen ten usb kabel, takže bohužel :-( Šlapalo to pořád normálně.... Až teď, asi kiksla ta baterka...
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2010 15:53
Je možné, že je baterka po smrti, ale podle mě je to tou absencí nabíječky. Baterii druhou, která se k tomu dávala taky určitě původní majitel nedodal, že?

Kdybys na to přišel dřív, tak v sobotu tu byl inzerát na X50v s množstvím příslušenství, kabelů a nabíječek za 1000 Kč. Ale už je fuč :(
mistm (477)|22.6.2010 20:44
ten inzerat byl muj. Dell je uz prodany, ale mel bych jeste nekde mit nabijecku z tuzkovych baterii.... Kdybys mel zajem, tak napis pm.
timberland (11)|22.6.2010 21:00
Nabíječka z tužkových baterií?? Nerozumím...
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2010 21:36
to mist
Ty jsi ho měl teď v ruce...myslím si dobře, že ten problém bude v tom, že úplně práznou beterku přes USB nenabije?

to timberland
Mobilní nabíječka - buď samodomo nebo kupovaná, kterou nabiješ PDA, když jsi mimo civilizaci a zásuvka s 220 V není po ruce.
timberland (11)|22.6.2010 23:30
Kolik by jsi za tu nabíječku chtěl?
Docent (1234)|23.6.2010 07:46
Úplně vybitá baterka se přes USB nenabije, a to ani v autě. A pochopitelně se nenabije ani z té nabíječky s tužkovými články. Po kolébce se koukni na eBay, já ji kupoval asi před 2 roky a vyšla i s dopravou na pětinu toho, co za ni chtěli u nás.
timberland (11)|23.6.2010 08:35
OK, díky moc, snad se podaří někde sehnat... Mimochodem, umí se to nabíjet přes usb, když se na tom pracuje?
Zdenek Malinsky (9781)|23.6.2010 10:14
Podívej se na obrázky zde, je to originál příslušenství, dodávané k Dellu: dvoudílný kabel nabíječky a kolébka, ze které kouká synchronizační USB kabel (ten je napevno). Jack konektor od nabíječky se zasunuje do kolébky nebo se na něj nasadí redukce, přes kterou se nabíjí PDA přímo. Kolébka umožňuje zároveň nabíjet PDA i druhou baterii.
Neoriginál může samozřejmě vypadat úplně nebo trošku jinak.

2. Záleží, v jakém stavu nabití bude baterka a co za činnost na tom budeš dělat. Tedy mělo by, ale jen v případě, že to USB bude zvládat nabíjet.

EDIT
Pokud chceš pouzdro nebo baterku, tak doporučuji vzít do úvahy tento obchůdek a pouzdro Sena Cases a baterii Mugen Power 1800 mAh (ta udělá jen nepatrný batůžek a vejde se do normálního pouzdra).
Docent (1234)|23.6.2010 12:45
Baterie za $47? Ta musí být pozlacená, ne? Já kupoval 16.5.2010 na eBay 2300 mAh za $7,98 i s poštovným... Pro rejpaly s řečmi o čínském šuntu bych rád dodal, že před tím jsem měl též baterku z eBay, stála něco kolem $12 a vydržela dva roky...

Z USB se ti to při práci nabíjet nejspíš bude, pokud nebude baterka moc vybitá. Mně se např. při zapnuté navigaci v autě přestane dobíjet (resp. rychle se střídá nabíjí-nenabíjí) při stavu dobití cca pod 30%, pomůže přepnutí režimu procesoru na "power saving".
Hlava_ce4you (2)|30.1.2011 13:14
Dobrý den,
Mám problém s krytem baterie, při sebemenším dotknutí se mi zobrazí hláška, že kryt byl otevřen, a zařízení bude uspáno. Začalo to z ničeho nic, a hrozně mě to vytáčí:mad:.... Netušíte někdo jak tento problém vyřešit?
Zdenek Malinsky (9781)|31.1.2011 16:33
Kryt je puvodni=original nebo dodany k vetsi baterii?
Zkus proufouknot (rozumnou silou) vsechna mista, kde je kryt spojeny s pda, hlavne misto, kde je ta oteviraci pojistka. Je mozne, ze je to tam zaneseno prachem atp.nebo hure=poskozeno. Je mozno vyzkouset jiny kryt neno tvuj na jinem Aximu? Nema nekdo v okoli?

Zazalohovat, udelat hard reset a pak zkusit na prazdnem cistem zarizeni nezaskodi.
Hlava_ce4you (2)|3.3.2011 20:06
Kryt je originální k původní baterii. Všechno jsem vysál, takže prachem to zřejmě nebude. Jsem přesvědčen o tom, že je to rozbitý:no:.
Každopádně se mi už nechce investovat do náhradních dílů, della používám jako mp3 přehrávač... Spíš jsem myslel zda neexistuje nějaký způsob jak "deaktivovat" varovnou hlášku a následné vypnutí.:?:
Situaci jsem prozatím pořešil izolepou, ale neni to nic moc:((, díky za reakci
Docent (1234)|7.3.2011 13:56
Způsob existuje, je to proletování nějakých kontaktů mikropájkou, našel jsem to někde cca před rokem (bohužel už nevím, kde), protože se s tímto problémem potýkám také. Zkus tu hlášku hodit do Google, měl bys to najít.
bugr (52)|21.3.2011 10:19
mě to s tím krytem dělalo u starýho axima, co jsem ho ztratil a koupil "nový" tak to nedělá, nevím jestli to není věcí firmware.


Jo a mám dotaz, jde ještě dnes koupit do Axima GSM modul? Plánuju koupit větší baterku kvůli navigaci tak mě napadlo proč sebou tahat mobil.