Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell X51V - obecné zkušenosti, rady...

pistansky (108)|13.9.2006 09:14
no ja mozem povedat z 2200mAh baterkou 5 hodin navigacia cez BT,cpu na 416 Mhz natvrdo a 1 hodina ebookz - zostatok 38%...slusne ne?
Milouss (103)|13.9.2006 09:46
Moje x51v s displayem na plny pecky, zapnutou wifi kvuli sametime a icq, variabilni CPU a standartni baterii 1100, vydrzi tak na prehrani 3 dilu LOST v TCPMP, coz je cca 2h + cca 15minut na "rezii" ... tak ze odhaduju celkem 2:15...
Coz neni mnoho ...
Zrout baterek to je, ale tak co, mam baterky dve, nabijeni v aute, v praci, doma...

K tomu displayi, jak rika Beecher, halogenova vypalovacka oci to mozna je, ale jedine tak v noci, kdyz je uplna tma, tak tam i na nejnizsi uroven s laskou vzpominam na hx4700, kde se to dalo stahnout na neuveritelne minimum. Naopak za denniho svetla maximalni podsviceni na x51v nic moc... ale tak to je dan za jinak fakt slusne fungujici kus zeleza :)
beecher (9270)|14.9.2006 01:08
[QUOTE="Milouss"]1. Moje x51v s displayem na plny pecky...
2. zapnutou wifi kvuli sametime a icq, variabilni CPU a standartni baterii 1100, vydrzi tak na prehrani 3 dilu LOST v TCPMP, coz je cca 2h + cca 15minut na "rezii" ... tak ze odhaduju celkem 2:15...
Coz neni mnoho ...
3. K tomu displayi, jak rika Beecher, halogenova vypalovacka oci to mozna je, ale jedine tak v noci, kdyz je uplna tma
4. Naopak za denniho svetla maximalni podsviceni na x51v nic moc...[/QUOTE]1. Vy se tim opalujete/grilujete? ;) Nikdy jsem nemel potrebu tam mit nastaveno jine podsviceni nez na nejnizsi svitici stupen a vzdy to bylo perfektne citelne... :oops:
2. Njo, se zapnutou WiFi, ta pohrbi jakoukoliv vydrz... Vypnete ji, dejte CPU na 208 MHz, prehrejte 5 dilu LOST v TCPMP se zapnutym 2700G decoderem a bude tak na 6 hodinach z jeste vam neco zbyde... ;)
3. I behem dne se na jiny stupen nez na nejzsi vazne neda divat...
4. Viz bod 1... Doporucim nikdy na primem slunci podsviceni uplne vypnout... Setri to baterii a porad to jde krasne videt... :)
hujahu_ce4you (21)|14.9.2006 09:26
Tak jsem ted resil problem se svym x51v... Zacinalo to vsechno nenapadne hlaskou, ze byl otevreny kryt baterie...bohuzel se to casem zhorsovalo, tak jsem si podlozil kouskem lepenky nozicku od krytu... zdalo se, ze to pomohlo a ze je po problemech... Predem upozornuji, ze axima jak doma tak v praci odkladam do kolebky, v aute pouzivam redukci k nabijeni... Nedavno jsem zjistil, ze se ne vzdy axim nabiji v aute, ale nijak jsem to neresil, myslel jsem si, ze problem bude nekde mezi redukci a zasuvkou v aute... Nicmene jsem zjistil, ze i v kolebce se nekdy nedobiji a posledni dobou se mi velmi casto stavalo, ze kdyz jsem se axima jen lehce dotknul v kolebce, okamzite se vypnul a pri naslednem zapnuti na me vybehla ona hlaska, ze byl otevreny kryt baterie..
Vite kde je problem? ...ano, v systemovem konektoru na x51v... Dnes rano jsem volal na Dell, nahlasil zavadu...do zitra privezou novy kousek.... (mam complete care)..... Takze nepodcenujte ty hlasky o otevrenem zadnim krytu...
Milouss (103)|14.9.2006 11:23
Muj prispevek o vydrzi jsem nemyslel jako stezovani si, jen jsem se chtel podelit o zkusenost :)
Co se kvality displaye tyce "kolego" beechere (dovolim si tykani... a snad si nedovolim dost :) ), zkratka na to mame rozdilny nazor. My, co jsme nejaky dlouhy cas pouzivali hx4700 vime, ze display a jeho management muze vypadat lepe a x51v by jako jinak uzasnemu stroji opravdu slusel.
x51v ma display, u ktereho opravdu velmi zalezi na uhlu, ze ktereho se na nej kouka, a to zasadne, a jak uz jsem nekde psal, ikdyz se na nej divam zprima, tak je rozdil, jak v jednotlivych castech zobrazuje, nahore vice tmavy, dole vice svetly... Jas by mohl byt o cca 20% vetsi a moznost ztlumeni vetsi, pac za uplne tmy sviti moc.
S tim uhlem jsem celkem smireny, kdyz to drzim v ruce, ale v aute ho na sebe primo namireny nemam...
Mam nyni k dispozici x51v dve, jsou od sebe asi pul roku a ta starsi ma jen tak pro zajimavost mnohem teplejsi podani barev...

x51v zdar ! nazdar !
valdo_ce4you (182)|14.9.2006 12:16
[QUOTE="hujahu"] ... zacinalo to vsechno nenapadne hlaskou, ze byl otevreny kryt baterie ... [/QUOTE]

... u mna v poslednom case aj nedobija v koliske :(
... dam nabijat, a x51v je stale vybity
... takze pouzijem completcare, dufam ze nerobili problem
beecher (9270)|14.9.2006 13:33
Proc by meli?
hujahu_ce4you (21)|15.9.2006 06:27
[QUOTE="beecher"]Proc by meli?[/QUOTE]
Jen poznatek... jeste vcera me volali z Dellu, ze zadnou x51v na vymenu monetalne BOHUZEL nemaji, jestli by to pry nepockalo..... NEPOCKALO.... vecer mi uz volal kdosi (nepostrehnul jsem firmu)....ale z cisla +496.....(nemecko), ze mi ho dnes privezou na vymenu...:) ..takze Dell to taky zkousi.. :mad: Jen doufam, ze dnes opravdu prijedou...:D Mam zkusenosti, ze Dell vzdy dodrzi sve slovo....

EDIT: Dnes privezli, provedena vymena x51v, bohuzel bez baterie a zadniho krytu....
pistansky (108)|15.9.2006 13:13
ku complete care..da sa pouzit len 3x krat:) a volali ti z dhl...nieze by to skusali ale ono ich fakt uz moc neni...uz su len skladove zasoby...
J2 (0)|15.9.2006 20:26
to jako už se nevyrábí nebo to je jinak?
iron side (253)|16.9.2006 10:56
podle me se porad vyrabi,ted jsem objednaval kolegovi a objednavka probehla uplne normalne.;)
pistansky (108)|18.9.2006 08:33
nam to tak bolo povedane ze uz nebude..a to coskoro...
Zdenek Malinsky (9781)|18.9.2006 09:45
Hmm, to je informace typu jedna paní povídala, že jeden pán slyšel...
pistansky (108)|18.9.2006 10:02
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Hmm, to je informace typu jedna paní povídala, že jeden pán slyšel...[/QUOTE]

pokial ta pani pracuje v dell :) tak ano a pozna L3 atd...;)
krabicka3 (361)|25.9.2006 00:24
Ja jsem zase nekde cetl, ze X51v se brzy prestane vyrabet, ale ze prislusenstvi bude do roku 2007 a kriticke prislusenstvi (jak jsem tak pochopil nezbytne pro pouzivani pristroje) jako nabijecky a baterie budou ke koupi do konce roku 2009.
Vypada to, ze do X51v pujdu, protoze je to jediny a posledni pristroj s WM5, VGA a rozumnymi funkcemi. FSC Loox N560 se prehriva, C550 ma horsi hlavni parametry nez muj stary Loox 718 a jakemukoliv Aceru neverim a taky neni nic moc.
bugr (52)|4.10.2006 17:47
[QUOTE="hujahu"]Tak jsem ted resil problem se svym x51v... Zacinalo to vsechno nenapadne hlaskou, ze byl otevreny kryt baterie...bohuzel se to casem zhorsovalo, tak jsem si podlozil kouskem lepenky nozicku od krytu... zdalo se, ze to pomohlo a ze je po problemech ....... [/QUOTE]


já tohle řeším průběžně, samozřejmě mám podlepený kryty baterek(původní i k tý největší) ale docela mě to sere. A tim dobíjením v dokině to samý, stačí malinko ťuknout a je po dobíjení a synchronizaci. Na tohle se taky vztahuje complete care? BTW: kdyby je přestali vyrábět jak by vyměňovali ty upadlý na zem který má člověk pojištěný?? divný
hujahu_ce4you (21)|5.10.2006 07:01
Nevahej a jeste dnes zavolej na Dell a uplatni CC..:yes:
pistansky (108)|5.10.2006 10:35
ale pozro na CC mozu byt len tri servisne zasahy :) takze opatrne:)
Milouss (103)|10.10.2006 16:20
Ahoj vsem "aximakum",

tak mi vcera odesel CF slot v x51v ... proste at sem tam strcil co sem tam strcil .. myslim CF 8GB, Microdrive 4GB a 1GB, ani jeden z nich nebyl videt. Zkusil jsem samozrejme HR (CR) a taky nic.
Tak jsem zavolal do Della, nekdy k veceru a rano jsem tady mel uplne novej kousek.... moooc priiiiimaaaa :)

Jediny co mne to bude stat je nova folie, kterou jsem si ze stareho nesloupnul...

krabicka3 (361)|10.10.2006 21:45
hele, kdyz uz jsi u te folie...jakou mas a kde jsi ji sehnal?
Milouss (103)|11.10.2006 12:27
Ta stara folie byla pro hx4700 a na nejaky kancelarsky krajecce jsem si ji oriznul, jak jsem potreboval a byla dobra.
Ted musim neco novyho koupit, ale jeste jsem na to nemel cas a hlavne, docela se mi libi, ze tam zadna neni, pac je tapani po displayi proste takovy sviznejsi :) ...
iron side (253)|11.10.2006 14:04
ja jsem si koupil od Sunnysoftu na HP4700 a taky jsem ji orizl,koupil jsem vsak tu drahou,myslim ze stala 280,- a rozdil po nalepeni zcela minimalni,mam uz ji tam skoro rok a porad drzi a je bez skrabance,proste super:yes:
krabicka3 (361)|12.10.2006 22:45
tak uz jsem si objednal z netu, primo na miru. Nicmene dekuju.
Sarevok (3)|17.10.2006 18:03
Co se týče toho konce výroby, tak můžu potvrdit, dnes mi to samé řekli přímo v Dellu, už ho prý vyprodávají a tak mám možnost ho mít ve slevě za nějakých 8400 Kč v přepočtu (za ten prostřední model, nejvyšší by byl za necelých 10000 Kč, ale to už by byl na mě asi zbytečný luxus). Hodně jsem si toho o něm přečetl a docela se mi zamlouvá... mám do něj jít? (bude to moje první PDA)
valdo_ce4you (182)|30.10.2006 07:13
Zdravim,
v poslednej dobe sa mi x51v nejak sam vybija :(
rano stav baterie 100% , pridem z prace stav 70% :(
kde je zrada?
Zdenek Malinsky (9781)|30.10.2006 09:55
Zapnuté Wi-Fi, nějaká aplikace se pokouší připojit k internetu (počasí..)....
vitek_ce4you (40)|13.11.2006 12:36
Resim jednu malickost s Aximem X51V. Pri vymene akumulatoru (vymena muze byt seberychlejsi) se mi vzdy resetuji nektere nastaveni Aximu a systemovy cas. Cas se zase rychle sesynchronizuje pres ActiveSync nebo GPS a system mam prenastaveny raz dva, ale i tak to otravuje. Tim nastavenim systemu mam namysli napr.:
vsechny programy od Resco se zmeni na Demo a musim znovu registrovat
mam odskrtnutou moznost zapinani Aximu hardwarovymi trlacitky... po vymene baterie jde opet zapinat jakymkoli tlacitkem => hrozi samovolne vybiti v kapse po zmacknuti napr. diktafonu

Baterie moc casto nemenim a budu si kupovat akumulator 2200mAh, ale i tak me to stve.

Diky
Zdenek Malinsky (9781)|13.11.2006 13:24
To by se nemělo stát ani na starších OS, než jsou WM 5.0, ovšem jak jsem o víkendu četl, stává se to i u smrtfounu Qtek 8310.
Mzour (4)|13.11.2006 20:56
[QUOTE="iron side"]tak mam toho krasavce uz par dni a uz nachazim nedostatky.Nastesti to vypade,ze to je otazka softiku,nikoli pristroje samotneho.
Prvni co me uvedlo do rozpaku bylo to,ze temer vsechny aplikace mi pod WM5 nefungujou,to se vsak dalo cekat.
Dalsi problemek nenechal na sebe dlouho cekat,jak uz se pise v jinych diskuzich,ztraci se mi zobrazeni pametovych karet,to resim jen soft resetem,ale je to skoro kazdy den,takze to dost otravuje.
Dalsi chyba,uz dvakrat se mi stalo,ze nesel rostak zapnout-tak zase soft reset.
Tez jiz parkrat se mi stalo,ze mi zamrzl,totalne-tak zase stiskneme to male tlacitko na zadnim krytu......
Jestli to pujde takto dal,prendam si to resetovaci tlacitko nekam pod displej,abych se moc nenamahal:D
Tak to je zatim vse,jdu zase testovat
[/QUOTE]

Všechny tvé trable řeší patch na OSko. Stáhni si jej na stránkách Dellu. Ve flashi není žádný problém.
Bobor_ce4you (8)|23.11.2006 00:00
Zdravim vsetkych. Dnes sa mi dostalo do ruk Bluetooth sluchatko O2. Skusal som ho sparovat s Aximkom, ale nepodarilo sa mi sprevadzkovat audio profil. Viem ze sa to tu uz riesilo a cital som cosi ohladom widcomm bluetooth driveru, ale neviem to najst... Vyriesil teda niekto uz tento problem? Dakujem.
lachimahalb (21)|23.11.2006 08:54
Dobry den, prosim o radu. Dost casto vypinam a zapinam Bluetooth a nebavi mne vzdy proklikavat se do nastaveni a tam to zapnout. NEZNATE NEKDO PROSIM VAS MOZNOST JAK ZAPNUT (VYPNUT) BLUETOOTH PRES NEJAKOU HW KLAVESU ??? Dekuji za pomoc.
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2006 09:39
Podle mě je zbytečné BT stále vypínat a zapínat, protože má opravdu velmi malý odběr.
Vyzkoušej ozBT, dá se použít na BT i Wi-Fi.
Mzour (4)|27.11.2006 21:52
Tak mě vydrží Axim X51v od nabití se zapnutým BT a náročnější aplikací (navigace) tak 4 hodiny. :( :( Když jej nepoužívám, tak se stejně baterie tak za 3-4 dny vybije. Je to normální? Žádnou aplikaci kromě ActiveSync na pozadí spuštěnou nemám.
Maglor_ce4you (20)|12.1.2007 16:14
Měl bych dotaz na uživatele DELL axim 50/51
pokud byste měli možnost kopit x50v za 6500,- a x51v za 8000,- (oba v nejvyšší verzi) po kterém byste sáhli? je mezi nimi veliký rozdíl?

Je veliký rozdíl mezi w2003se a W2005?
jaké jsou hlavní výhody a nevýhody? (ano vím že je tu na toto téma milión a jeden příspěvek, ale to je právě ten problém, velká část příspěvků je neauktuální týkající se starých aktualizací apod.)
Zdenek Malinsky (9781)|12.1.2007 19:09
Na 50 si také můžeš flashnout WM 5.0 (viz můj podpis). Volil bych 51 z důvodu větší paměti a také určitě bude zařízení novější.
RabbiT_CZ (2)|17.1.2007 23:01
Bohuzel jsem prisel o sveho LOOXe 410 (ztratil mi ho Sunnysoft :? ) a s nejvetsi pravdepodobnosti ho nahradim X51v. Je to podle me (a teto diskuze) jedno z nejlepsich PDA. Bohuzel zatim nemam dostatek penez k jeho koupi, tak doufam, ze se neprestane prodavat.
Zajimalo by me, zda na tom Dellu pujde obnovit zaloha systemu vytvorena na LOOXu pomoci Spb BackUp. Jde mi hlavne o kalendar a kontaky.
A dalsi otazka - ma vubec cenu kupovat si complete care, kdyz se uz nebude vyrabet???
Zdenek Malinsky (9781)|17.1.2007 23:07
Kalendář a kontakty nasypeš do nového PDA z Outlooku v PC pomocí ActiveSync.

Ad CC
To snad není tvoje starost, ne? Pokud s tebou uzavřou smlouvu t.j CC, tak není co řešit.
RabbiT_CZ (2)|17.1.2007 23:28
To vim, ze to jde pres outlook - vzdycky jsem to tak delal. Jenze ja taky reinstaloval PC a rikal jsem si ze si ty kontakty a kalendar zesynchronizuji z PDA do PC az mi PDA vrati z reklamace. Jenomze PDA mi nevratili a mam jenom nekolik ulozenych souboru se zalohama :( .
slayter (4)|9.2.2007 11:17
Vsechny Vas zdravim, mam dotaz... Ma nekdo zkusenosti s rozchozenim X51 a externim hdd(Fat 32) pro notebooky? HDD potrebuje 5V napajeni, lze ho napajet z PDA bez pouziti dalsiho zdroje? Porouchal se me notebook a muzu ho pouzivat pouze doma, jde me o to, ze bych si na HDD postahoval co potrebuju a pak to (napr na sluzebce) dle potrby stahoval z HDD(seagate 40GB +5V 0,42A, obal transced USB,1394A). Kdyz uz ho mam, nechci kupovat dalsi pam. karty. Predem dekuji
pistansky (108)|9.2.2007 11:38
no ked to chces napojit cez usb host tak bez externeho napajanie ti to nepojde a cez cf slot asi tiez ne:)
Dahlik (37)|13.2.2007 00:51
x51 nema USB host, ta otazka byla trosku zcestna...
pistansky (108)|13.2.2007 08:43
neni pretoze moze pouzit CF usb host kartu :)
iron side (253)|15.2.2007 16:42
tak vcera jsem poprve po roce co vlastni Axima ,vyuzil servisni linky Dell.Jiz jsem reklamoval spoustu veci,ale vsichni se muzou od Dellu ucit.Technik se mnou probral muj problem,jednalo se hlasku o otevrenem krytu baterie.Zobrazovala se mi pri polozeni axima na stul atd.,Po 5 minutach diskuze mi rekl ze pristroj bude vymenen,ze druhy den prijede technik.A opravdu,po 18 hodinach od zavolani na Dell jsem mel u dveri technika s novym Aximem.Super,to jsem nezazil,bez zbytecnych otazek typu co jsem s tim provadel,jsem dostal novy.
Avsak i pres tyto skvele zkusenosti nejen se servisem,ale i s pristrojem samotnym ho zitra prodam.Nejak me uz nebavi tahat s sebou telefon,Axima,GPs,koupil jsem LOOX T830,ten ma vse v jednom,vim,ze co se tyce funkci PDA VGA a servisu jdu hodne dolu,ale vyzkouset to musim.Treba se zase vratim zpet.
Zravim vsechny Aximaky a presouvam se mezi LOOXaky:yes:
mike049 (4)|20.3.2007 22:00
Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale vážně uvažuju o koupi Axima X51v a ze stránek Dellu jsem trochu zmaten. Zajímá mě, co vše je obsahem základního balení Axima X51v. Ze stránek Dellu mám totiž pocit, jako bych si třeba synchronizační kolíbku musel objednat zvlášť...
iron side (253)|20.3.2007 22:59
obsah baleni je - jeden stylus,pristroj,kolebka,konektor a nabijecka,vse ostatni si musis objednat zvlast-lokalizaci,folii atd.
mike049 (4)|20.3.2007 23:03
Díky moc, přesně tohle jsem potřeboval vědět. Je ještě pro upřesnění - obsahuje základní balení i nějaké aspoň jednoduché pouzdro? Než si seženu něco pořádného...
Zdenek Malinsky (9781)|20.3.2007 23:08
Ano, obashuje (viz recenze X50v). Hlavně si nezapomeň koupit CompleteCare.

Pouzdro, větší baterku atp. můžeš koupit na aximcases.com
mike049 (4)|20.3.2007 23:13
Complete Care je samozřejmostí, je to jeden z hlavních důvodů. proč jsem se nakonec rozhodl pro Della ;) Ještě jeden dotaz (nějak mě to napadá až postupně)... Lokalizaci je potřeba koupit hned společně s Dellem nebo se dá dokoupit později, např. od Sunnysoftu? Zatím si totiž myslím, že se bez lokalizace obejdu úplně, ale kdyby náhodou...
iron side (253)|21.3.2007 00:37
tu muzes koupit klidne potom:D
Docent (1234)|21.3.2007 01:34
Na lokalizaci můžeš klidně zapomenout, podle mnoha příspěvků zde přináší jenom problémy... Osobně vystačím s českou klávesnicí.