Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bezdůvodný tvrdý reset Acera N30

FILLEN_ce4you (0)|25.11.2005 15:47
Stává se mi, že se mi PDA bezdůvodně a samo od sebe zresetuje do továrního nastavení. Baterka je vždy aspon na 60%, takže tím to nebude. Původní majitel upgradoval na WM 2003SE. Napadl me downgrade, ale ROM 1.00.17 mi nejde stáhnout. Nevíte co s tím?? děkuji
Eurino_ce4you (72)|25.11.2005 17:34
Toto sa stalo aj mne raz na n50-ke .Skus sa pozriet ci si nahodou nemal baterku ,,nezacvaknutu,, mohla ti na chvilu stratit energiu a tym padom mas hard reset....
CommanderZ (1798)|25.11.2005 18:01
Ale n30 nema vymenitelnou baterii...

Resetuje se to ve vypnutym stavu, nebo pri pouzivani?
FILLEN_ce4you (0)|26.11.2005 08:13
Stává se to, když ho nepoužívám. Například, mám ho tašce a nechám ho tam přes noc a druhý den, místo toho aby se normálně rozjel, naskočí tutorial.
ladin2 (57)|26.11.2005 20:29
do servisu s ním mám ho 10 měsícu a nedělá mi to co popisuješ
FILLEN_ce4you (0)|27.11.2005 19:02
No a nebude jim vadit, že jsou tam nahraný SEcka??
ladin2 (57)|28.11.2005 17:53
verzi romky 1,00,17 mám na svem aceru nevidím duvod proč bys ji neměl mít taky ale to ti musi udělat v servisu tak dalece ještě pda nerozumím .tim že to odneseš do servisu tak nic nezkazíš tam by ti měli odborně poradit
ladin2 (57)|28.11.2005 17:59
jo abys tomu předešel tak si vždy zalohuj na sd kartě vše co máš aktualně v pda a nemáš žádny problem ztráty dat já to takhle dělám a nemám žádný problem a předchozí zálohu vymažu a je to. mě záloha dělá zhruba 30 MB
elKombajnero (13)|29.11.2005 15:10
To samé dělají dva Acer N35, které ve firmě mají kolegové.
Okolnosti jsou vždy stejné, přístroj se při nepoužívání vypne a už se nevzbudí. Připadá mi, že v tom typu vůbec není záložní baterie (V dialogu vlastnosti napájení je vidět jen hlavní baterie), je to možné? Nebo se jenom špatně dívám?
Ale jak tady čtu reakce oststních, asi oba pošlem na reklamaci - není možné to přece obcházet zálohováním hlavní paměti na SD kartu
ladin2 (57)|1.12.2005 00:12
tady jde o to že někdy zamrzne že potom musíš udělat hardreset a záloha je taková poistka
FILLEN_ce4you (0)|1.12.2005 15:18
Ale mě spíš šlo o to jestli je to normální, aby se to samo resetovalo a jestli je to důvod k reklamaci:sarcastic:
elKombajnero (13)|1.12.2005 21:04
Samovolný reset jistě normální není. Reklamace
Dave.K (63)|7.12.2005 22:46
Mi to dela taky!!Mam Acer n35 a drive se mi samovolne resetoval, proste jsem ho zapnul a byl v tovarnim nastaveni - baterie OK, a dvakrat se mi stalo, ze nejak zamrzl a tak jsem musel hard reset udelat sam. Dal jsem ho na reklamaci a borci mi ho poslali zpet s tim, ze je v poradku! Acer n35 zalozni baterii NEMA! Po vraceni z reklamace, mi uz samovolny reset nedela, ani to zatuhavani (tuk tuk),ale dela mi a to snad pokazde, kdyz nabijim baterii, tak se mi resetne do tovarniho nastaveni!Bez zalohy bych se neobesel v zadnem pripade, to bych stale jen instaloval...nevim co s tim delat.Baterie je treba 20% dam ho na nabijecku, vypnu a treba po pul hodine se resetne a je v tovarnim nastaveni, jen tak z niceho nic...Stava se Vam to taky?

PS:je to skvely pristroj,ale myslim, ze to acer hodne podelal s tim,ze tam nedal zalozni baterii!!
fretak (265)|8.12.2005 09:21
"Okolnosti jsou vždy stejné, přístroj se při nepoužívání vypne a už se nevzbudí. Připadá mi, že v tom typu vůbec není záložní baterie (V dialogu vlastnosti napájení je vidět jen hlavní baterie), je to možné? Nebo se jenom špatně dívám?"

Jiste, ze tam neni. Proc by taky mela, kdyz hlavni baterie neni vymenna.
Dave.K (63)|8.12.2005 10:23
[QUOTE="niky"]...Jiste, ze tam neni. Proc by taky mela, kdyz hlavni baterie neni vymenna.[/QUOTE]

No s tim bych si dovolil trochu nesouhlasit. Myslim, ze zalozni baterie neni jen kvuli vymeny hlavni baterie, ono, kolik lidi si kupuje nahradni baterie a vymenuje ji, kvuli toho by bohate stacila zaloha dat. Myslim, ze zalozni baterie je hlavne k ucelu zachovani dat, jakmile se hlavni baterie vybije a tohle prave dost postrada Acer n35... :oops:
Dave.K (63)|11.12.2005 12:57
Tak lidicky. Zda se, ze proti bezduvodnym tvrdym resetum (HR) je lek - povysit verzi Windows na second edition...Mi se od te doby co Acera mam (dva a pul mesice) poprve vcera s novou verzi windows nestalo pri nabijeni, ze by doslo k hard resetu...zatim jsem velice spokojeny (tuk tuk)...

PS: Treba prvni Windows mel v Sobe opravdu nejakou chybu, kterou Nase Acery proste neskousavaji a nasleduje HR...
FILLEN_ce4you (0)|11.12.2005 14:07
No já pravě mam upgradovaný na WM 2003 SE a občas mi to HR udělá
xkovi_ce4you (568)|12.12.2005 12:09
Tak za prve zde najdes odkazy na jak rom 1.00.17, tak i na SEcka (staci dole kliknout na odkaz "FTP Site).
Za druhe co se tyce tech bezduvodnych HR - v prve rade bych zkusil preflashovat znova SEcka..muze byt problem v nich..pokud mas dost casu, klidne nejdriv downgraduj na 1.00.17 a pak se vrat na SEcka - znam par lidi, ktery to takto udelali vcetne me (ackoli na pristroji, ktery uz nemam, pac mi na nem odeslo nabijeni a ted mam n30ku novou, na kterou sem rovnou dal SEcka bez dlouheho premysleni a jsou OK). Pokud by samovolne HR pretrvaly, urcite bych sel reklamovat..a nemelo by rozhodne vadit, ze tam mas SEcka, pac to je primo na jejich strankach a tudiz nezkousis zadny vadny a nepovoleny SW..ale pro klid si tam klidne flashni zpet starsi verzi, jestli chces..
Za treti k diskuzim o baterii - zalozni baterku sice n30 ani n35 nemaji, ale ja mam s n30 ty nejlepsi zkusenosti..i kdyz se mi vypne pda z duvodu vybite baterky, klidne jeste po pul dni, kdy se teprv dostanu k nabijecce, mi pda zatim NIKDY (a to uz mam druhou n30ku) neztratilo data - vse zustava OK, cili je evidentni, ze ackoli nema zalozni baterii, systemove je asi nastaven tak, aby se vypnul vcas, kdy jeste zbyde urcita cast kapacity baterie volna a ta sekunduje chybejici zalozni baterii - a to zcela BEZCHYBNE! To same sotva mohou rici zvlaste majitele n50, ale i jinych znacek, ze by se jim po vybiti nestavalo - soude podle diskuzi na tomto serveru - ze jejich zarizeni je pak jak miminko, hole a bez jakekoli aplikace, proste nechteny HR - a to maji zalozni baterie a kolikrat jsou jim na ***. Takze v tomhle ohledu tleskam n30ce, pac obavy, ze se mi vybilo pda a ja vcas neskocim na nabijecku, jsou v tomto pripade zcela zbytecne ;)
fretak (265)|12.12.2005 12:49
cast kapacity baterie volna a ta sekunduje chybejici zalozni baterii - a to zcela BEZCHYBNE! To same sotva mohou rici zvlaste majitele n50, ale i jinych znacek, ze by se jim po vybiti nestavalo - soude podle diskuzi na tomto serveru - ze jejich zarizeni je pak jak miminko, hole a bez jakekoli aplikace, proste nechteny HR - a to maji zalozni baterie a kolikrat jsou jim na ***. Takze v tomhle ohledu tleskam n30ce, pac obavy, ze se mi vybilo pda a ja vcas neskocim na nabijecku, jsou v tomto pripade zcela zbytecne ;) [/QUOTE]

Ach jo :) My,majitele N50 mame zalozni baterii, a jakmile jede system na ni, tak uz nedovoli zapnuti PDA. Takze ten stejny pripad jako u vas. Jenom na to nevyuzivame hlavni AKU. Nehlede na to, ze jakmile se system sam vypne, mel by udrzet data dalsich 72 hodin. Bez ohledu na to, zdali je tam zalozni aku nebo ne.