Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hx4700, co lepsiho, kam dal

jacobo (24)|23.11.2005 21:07
zdravim, tak jsem prave zlikvidoval hx4700 "hozenim" na podlahu. Ve skutecnosti mi odpadl od pasu ze zidle - ca 40 cm pad na koberec v pouzdre krussel. Prvni 47 jsem kupoval uz pred rokem a ten lital hlava nehlava - v garazi na beton a nikdy nic. Tady prvni kolize a hned dostal na budku :D

uprimne jsem tim prisel o vsechny iliuze pevnosti magneziove kostry, ... a vyhodach mit pouzdro :( chapu, ze pouzdro, nikdy nebylo delany jako ochrana proti padu a narazu, ale zase jsem doufal, ze prave na tyto banality to bude ok

premyslim, co koupit ted, jestli znovu hx47, ale predstava poslat 15tkc do kytek behem jedny vteriny me nijak extra nelaka - mate nejaky tip, co dal

ma smysl to nechat opravovat? za kolik? kamos rika za pet, nejsem si jist, zvazuji ho prodat s veskerym prislusenstvim za par tisic nebo si ho nechat - napr. kvuli baterce, a krytkam na novy hx ...

no, predem diky, za nazory ...
Miloš Strouhal (3997)|23.11.2005 21:42
A co mu je? Znam lidi co jim hx spadl z vysky na beton a jeste do nej na zemi omylem kopli a krom skrabancu se mu nikdy nic nestalo.. Nekolik lidi, a bez pouzdra.. Takze nechapu proc ten tvuj kus chcipnul tak snadno.. :? To je nejaky divny, nebyl uz predtim nejak nacatej? Docela skoda ale, je to bozi cihla.. :yes:
Andilek (173)|23.11.2005 21:48
az na tu opravu (pda nejspis uz drzi nejaky jiny stastlivec) jsem na tom podobne. Nicmene jsem si rekl vcelku jasne, ze kam dal? WM5 a pryc od touchpadu.
Tim padem jsem skrtnul 4700 a koukam jinde.
Potom jsem si polozil dalsi zasadni otazku - Musi to mit VGA?
Pokud odpovedi je Ano, tak v podstate jedine reseni je Dell.
Pokud ovsem je odpovedi ne, je svet mnohem privetivejsi - HP2490, 2790, FSC N520.
Osobne jsem si VGA uzil predevsim na prohlizeni stranek a pri praci s excelem. Ostatni veci, jako treba PIM me ocela stvaly, protoze byly male. A protoze jsem mezitim zjistil, ze na praci s excelem/webem pouzivam predevsim notebook, skoro mi prijde rozumne usetrit par tisic na displeji a vzit radeji QVGA pristroj.
Dalsi uvaha jde smerem k pouziti pristroje. V mem pripade je to GPS a PIM, na coz by podle vseho bohate stacil vyse uvedeny SFC. Na druhou stranu se bojim, aby prechod na polovicni takt procesoru neznamenal, ze bude vse velmi line.
jacobo (24)|23.11.2005 22:12
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A co mu je? Znam lidi co jim hx spadl z vysky na beton a jeste do nej na zemi omylem kopli a krom skrabancu se mu nikdy nic nestalo.. Nekolik lidi, a bez pouzdra.. Takze nechapu proc ten tvuj kus chcipnul tak snadno.. :? To je nejaky divny, nebyl uz predtim nejak nacatej? Docela skoda ale, je to bozi cihla.. :yes:[/QUOTE]

covece, taky to nechapu, ja se o nej staral jak o kvetinku - pouzdro, nenosit na mrazu - i ten krusel jsem si pripinal do naprsni kapsy - jako sichr aby nevypadnul, ale tady v kanclu proste ... nevim, ani bych se nedivil, kdyby to byla vada kusu, nebo nevim, jestli je todle normalni, tak uz se mi do nej potreti moc nechce, jakkoli zkusenosti s prvnim byly ultimatni ...

jo a odpoved - ne, predtim jednikrat nepadl - nikde, nijak ... proste pech :D
jacobo (24)|23.11.2005 22:16
[QUOTE="Andilek"]dal? WM5 a pryc od touchpadu.
Tim padem jsem skrtnul 4700 a koukam jinde.
Potom jsem si polozil dalsi zasadni otazku - Musi to mit VGA?
Pokud odpovedi je Ano, tak v podstate jedine reseni je Dell. [/QUOTE]

ad touchpad - covece, taky me obcas stve, z meho pohledu je to temer nepouzitelne, casto reaguje i na dotek na spodni okraj, ja ho vlastne nepouzival vubec, vzdy stylus, nebo opatrne obracenym prstikem (cili ne luzkem prstu, ani spickou nehtu, ale plochou nehtu :D)

ad vga - tutove, chci gps ...

ad dell - nemam prehled, co myslis?

[QUOTE="Andilek"]Pokud ovsem je odpovedi ne, je svet mnohem privetivejsi - HP2490, 2790, FSC N520.
Osobne jsem si VGA uzil predevsim na prohlizeni stranek a pri praci s excelem. Ostatni veci, jako treba PIM me ocela stvaly, protoze byly male. A protoze jsem mezitim zjistil, ze na praci s excelem/webem pouzivam predevsim notebook, skoro mi prijde rozumne usetrit par tisic na displeji a vzit radeji QVGA pristroj.
[/QUOTE]

jaja, excel je luxus, ja to mam na maily, fotky z fotaku, ...

z vga se mi rezignovat fakt nechce, prijde mi to krok zpet, procesor dtto ...
Andilek (173)|24.11.2005 08:13
No pokud kouknes na www.dell.cz, zjistis, ze jsou jen dva: X50v a x51Wireless. Prvni s WM2003, druhy s WM5, jinak velmi podobne.
Pritom se druhy dela ve dvou variantach taktovani procesoru.

Jinak jsem si myslel, ze to budu pouzivat na fotky z fotaku, ale v konecne fazi jsem se na tohle vyuziti vykvajz, protoze to nebylo tak dobre jak se zdalo v teorii. Opet uziti, pri kterem se mi vyplati pustit notebook.
Jednou jsem si na nej nacpal fotky pro kamarady abych jim v hospudce mohl ukazat dovolenou, ale kdyz jsem videl jak ho berou do ruky a podavaji si ho, celkem me to preslo a priste uz jsem se na to vybod.
jacobo (24)|24.11.2005 10:00
[QUOTE="Andilek"]No pokud kouknes na www.dell.cz, zjistis, ze jsou jen dva: X50v a x51Wireless. Prvni s WM2003, druhy s WM5, jinak velmi podobne.
Pritom se druhy dela ve dvou variantach taktovani procesoru.[/QUOTE]

jj, diky, vcera jsem koukal na model [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], trosku vyssi cena, ale dell snad ma i nejake pojisteni - minimalne u ntb, ze kdyz s tim clovek svihne, ze to nemusi hned pohrbit ... :D , tak to ted jeste overuju u dealera.

[QUOTE="Andilek"]Jinak jsem si myslel, ze to budu pouzivat na fotky z fotaku, ale v konecne fazi jsem se na tohle vyuziti vykvajz, protoze to nebylo tak dobre jak se zdalo v teorii. Opet uziti, pri kterem se mi vyplati pustit notebook.
Jednou jsem si na nej nacpal fotky pro kamarady abych jim v hospudce mohl ukazat dovolenou, ale kdyz jsem videl jak ho berou do ruky a podavaji si ho, celkem me to preslo a priste uz jsem se na to vybod.[/QUOTE]

:D :D ne, tak to ne, tak do tohodle taky nejdu. Ale po vcerejsku jsem si uvedomil, ze to pdacko pouzivam daleko casteji, nez si uvedomuju - mno, uvidime, dam vedet, jak to rozseknu :D
Seki_ce4you (63)|24.11.2005 20:17
Tvého PDA je mi líto...

Touchpad mi taky nevyhovuje, vůbec ho nepoužívám...
Namornik. (184)|25.11.2005 08:38
Toho Della radeji ne. Vydrz baterie je ubohaaaa.
Zdenek Malinsky (9781)|25.11.2005 09:09
Ty jsi to zkoušel?
Mám Axim X 50v k němu 2 baterie 1100 mAh (součástí dodávky nového PDA) a teď jsem si dokoupil 1800 mAh Mugen, ale to jen spíše pro jistotu. Málokdy se mi stane, že bych při pobytu mimo domov musel měnit baterii. Výdrž je určitě lepší než u mé předchozí cihly HP 4150, která neměla VGA (větší odběr).
Navíc s upgrade na WM 5.0 se doba provozu na baterie znatelně prodlouží (není třeba mít rezervu energie pro RAM na 72 hodin, ROM má menší odběr atp.). Myslím si, že zásuvky s elektrickým proudem jsou téměř všude a pokud člověk jede na delší dobu mimo civilizaci, tak snad není problém si doukopit silnější baterii - třeba 2200 nebo 3300 mAh.

Teď jsem měl pár dní půjčenou kolegovu cihlu Asus 730W a tam je výdrž baterie opravdu prachbídná, tam bez druhé baterie opravdu ani krok z domu.

Co zvolit? Buď opět HP 4700 (pokud vyhovovala), Dell Axim X 51v (256 ROM), MDA IV alias JasJar nebo počkat na něco nového s WM 5.0.
mainboard_ce4you (97)|25.11.2005 12:46
Ja si zas H4700 a jeji hořčíkový obal pochvaluju šeč to jde. Nejednou mi už letělo z ruky přimo na beton a zatim funguje naprosto v pohodě ... jedina věc co to schyta vždycky je ta plastová blbost přes displej. Ta je tak nehorázně dodřená ...

A výdrží sem taky spokojen. V pohodě utahne MP3 do školy (1hod cca) pak Celou školu s polovičním podsvícením (cca 4-5 hodinky) a ještě zvladne navigaci domu (jedu autobusem tak proč netestovat že ; ) )
jacobo (24)|25.11.2005 20:38
tak poporade - v tuto chvili zvazuji v podstate dve reseni - uplne nesouroda ...

1) druha sance pro hx47 - v pripade, ze oprava bude stat opravdu 4,5tkc vc DPH, nicmene nyni jiz naprosto bez iluzi ohledne pevnosti

2) top dell axim - ten s vga, bt a wi-fi

ad dobre zkusenosti s pevnosti - no praveze jsem to nepochopil - protoze predchozi hx47, ktere jsem prenechal sestre mi padalo (nikdy v pouzdru), primo na budku nekolikrat - i na ten kriticky pravy dolni roh (pri pohledu na pda) :D mimochodem timto vas upozornuji, pri padu si na nej dejte pozor, zkuste ho kdyztak v padu nakopnout, jen at na nej nedopadne - je to asi fakt slaby misto :D
mainboard_ce4you (97)|25.11.2005 22:39
Super nápad, takže až přiště "hodím" PDA na zem, tak ho předtím nakopnu. :D Tohle mě nenapadlo. ;)
Seki_ce4you (63)|26.11.2005 00:03
Tvoje zamýšlení se nad tím, že předešlé PDA spadlo několikrát a vždycky vydrželo, kdežto tohle spadlo jednou a hned se rozbilo, mi přijde trochu divné, nemyslíš? Prostě někdy elektronika pád přežije a někdy ne, tak proč to tak rozebírat? :)
jacobo (24)|26.11.2005 02:05
[QUOTE="Seki"]Tvoje zamýšlení se nad tím, že předešlé PDA spadlo několikrát a vždycky vydrželo, kdežto tohle spadlo jednou a hned se rozbilo, mi přijde trochu divné, nemyslíš? Prostě někdy elektronika pád přežije a někdy ne, tak proč to tak rozebírat? :) [/QUOTE]

takhle protoze predtim vyhradne vzdy padal na tvrdo z vetsi vysky, tento kus spadl ze 40cm do relativne mekkeho a navic v pouzdre - ja mel proste za to, ze kus, ktery se profiluje mj. tim, ze ma pevnou magneziovou kostru (alespon jsem to v nejakem pr mtr cetl), toto prezije ...

jinak mne je jasne, ze zarizeni, ktere na cele sve plose ma relativne velky displej ... neni ani zdaleka nerozbitne ci odolne - tohle mi ale sebralo veskere iluze o sebemensi ... jak to rict - solidnosti, odolnosti vubec, proste jsem cekal vic. Asi, pravda, naivne ...
Miloš Strouhal (3997)|26.11.2005 10:14
A co treba Universal? Vim ze je to asi neco kapku jineho nez shanis, ale na druhou stranu je to zrejme momentalne nejnadupanejsi PDA\MDA zarizeni soucasnosti, a tvdil bych to i v pripade ze by mi nerikalo pane.. :) Neznam moc nespokojenych majitelu teto cihly, a to je jich v mem okoli jiz pomerne hodne. :yes: Je to sice hodne o zvyku, ty rozmery a vaha jsou skutecne desne, na druhou stranu to ta klavesnice cloveku nekolikanasobne vynahradi..
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2005 11:58
Pro "ničitele" PDA/MDA doporučuji Dell a dokoupit si za cca 850 Kč Complete Care = výměna neúmyslně poškozeného PDA za nové. :yes:
Pozor, jde to pouze 3x, ale to snad nikdo není tak neopatrný. :?
jacobo (24)|26.11.2005 13:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pro "ničitele" PDA/MDA doporučuji Dell a dokoupit si za cca 850 Kč Complete Care = výměna neúmyslně poškozeného PDA za nové. :yes:
Pozor, jde to pouze 3x, ale to snad nikdo není tak neopatrný. :? [/QUOTE]

prave proto zvazuji dell, ze toto umoiznuje ..., no uvidime ... v po bych mel vedet cenu ...
jacobo (24)|26.11.2005 13:58
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A co treba Universal? Vim ze je to asi neco kapku jineho nez shanis, ale na druhou stranu je to zrejme momentalne nejnadupanejsi PDA\MDA zarizeni soucasnosti, a tvdil bych to i v pripade ze by mi nerikalo pane.. :) Neznam moc nespokojenych majitelu teto cihly, a to je jich v mem okoli jiz pomerne hodne. :yes: Je to sice hodne o zvyku, ty rozmery a vaha jsou skutecne desne, na druhou stranu to ta klavesnice cloveku nekolikanasobne vynahradi..[/QUOTE]

jinak universal se mi libi, v tom problem neni, ale neni to zarizeni pro me, cena o deset tisic (nebo i vic) vyssi nez u hx/dell mi nedava odpovidajici benefit ... nevidim opodstatneni zaplatit o 10tkc vice
Miloš Strouhal (3997)|26.11.2005 19:04
No jsou to defakto dvě a půl zařízení v jednom, takže PDA, 3G telefon a super klávka.. A těch 10 000 kč navíc by tě dokupování 3G telefonu a nějaké slušné BT klávky k Dellovi klidně mohla stát. Vždyť právě když jsem Universala kupoval, prodával jsem jak EDGE mobila tak i tu klávesnici.. ;) A ani jedno mi neschází, EDGE mi za týden nahradí právě to 3G.. :yes: To již budou o trochu lepší rychlosti datových přenosů..
Ale jak všem říkám, s Universalem je potřeba si chvilku hrát, nejlépe minimálně víkend, buďto jej člověk vůbec nemusí, nebo jej pak už nedá z ruky.. :)
Namornik. (184)|26.11.2005 21:32
[QUOTE="mainboard"]Ja si zas H4700 a jeji hořčíkový obal pochvaluju šeč to jde. Nejednou mi už letělo z ruky přimo na beton a zatim funguje naprosto v pohodě ... jedina věc co to schyta vždycky je ta plastová blbost přes displej. Ta je tak nehorázně dodřená ...

A výdrží sem taky spokojen. V pohodě utahne MP3 do školy (1hod cca) pak Celou školu s polovičním podsvícením (cca 4-5 hodinky) a ještě zvladne navigaci domu (jedu autobusem tak proč netestovat že ; ) ) [/QUOTE]

clovece, jak se k tomu chovas? Chudak PDAcko v tvych rukach :D
jacobo (24)|27.11.2005 00:27
[QUOTE="Miloš Strouhal"]No jsou to defakto dvě a půl zařízení v jednom, takže PDA, 3G telefon a super klávka.. A těch 10 000 kč navíc by tě dokupování 3G telefonu a nějaké slušné BT klávky k Dellovi klidně mohla stát. Vždyť právě když jsem Universala kupoval, prodával jsem jak EDGE mobila tak i tu klávesnici.. ;) A ani jedno mi neschází, EDGE mi za týden nahradí právě to 3G.. :yes: To již budou o trochu lepší rychlosti datových přenosů..
Ale jak všem říkám, s Universalem je potřeba si chvilku hrát, nejlépe minimálně víkend, buďto jej člověk vůbec nemusí, nebo jej pak už nedá z ruky.. :) [/QUOTE]

ja verim, ze vam vyhovuje all-in-one nebo tady two in one, ale me to proste nevyhovuje, jako hracicka bych si s tim asi vyhral, ale mam chvile, kdy s sebou proste nepotrebuji tahnout tlf za 30tkc - az sebou flaknu na sjezdovce nebo na motorce, tak si mozna namelu, ale nepotrebuji to zavrsit skodou za x desitek tisic. Vic mobilu mit nepotrebuji - nechci a tudiz potrebuji neco, co mohu v pripade potreby nechat doma/na hotelu ...

pripojeni via bt neni problem a jak jsem mozna uz rikal, klavesnice me netrapi, neb ho nepouzivam a nebudu pouzivat v situacich, ktere by ji opravdu vyzadovali .... fyzicky rozmer displeje mi v tuto chvili mluvi pro hx, complete care zase pro dell - co si budem povidat - rozhodne cena :D, pac jinak to jsou pro me (!) naprosto shodna zarizeni ...

tim chci rict, ze chapu vase duvody pro vyber tohoto zarizeni (a je to pekny kousek), ale moje duvody smeruji jinam ...
beecher (9270)|28.11.2005 20:34
[QUOTE="jacobo"]prave proto zvazuji dell, ze toto umoiznuje ..., no uvidime ... v po bych mel vedet cenu ...[/QUOTE]Proc cekat do pondelka? :sarcastic:

Dell Axim X51v na e-shopu Dell.cz
Andilek (173)|28.11.2005 20:55
No, pokud by to bylo tak jak to je napsane na dellu, tak HP je za 13300 a dell 13800 pricemz spolu s complete care je to 14700. Na druhou stranu dell ma vic pameti a wm5. Podle meho je v tuto chvili pro tebe dell lepsi volbou, protoze pokud by se upgrade na wm5 opet odlozil, je tam riziko, ze budes muset upgrade platit a v konecnem dusledku budes mit za stejne penize horsi pristroj.
Osobne mi ale prijde 17300 za PDA neprimerene hodne. Podruhe uz za nej tolik penez nedam :disgusted:
beecher (9270)|28.11.2005 21:09
No, kdyz si vzpomenu, za kolik se zpocatku prodavali VGAckova PDAcka, tak bych rekl, ze je to velmi rozumna cena...
jacobo (24)|28.11.2005 21:46
[QUOTE="beecher"][QUOTE="jacobo"]prave proto zvazuji dell, ze toto umoiznuje ..., no uvidime ... v po bych mel vedet cenu ...[/QUOTE]Proc cekat do pondelka? :sarcastic:

Dell Axim X51v na e-shopu Dell.cz[/QUOTE]

no protoze tam je cena pro verejnost ...

jinak ano, jdu do dellu x51v - 256MB ROM, 2 roky NBD a 2 roky complete care to jisti, presne z duvoud, ktere zde padly - cena je v podstate stejna, akorat hp ma dodaci lhutu v tuto chvili snad az mesic, zatimco della mam 12. doma

nyni jeste cekam, jak se vyjadri hp servis v praze k mire poskozeni hx-ka, ...
beecher (9270)|28.11.2005 21:50
No, pokud vam praskl display pri padu, tak to zarucni oprava rozhodne nebude...
jacobo (24)|29.11.2005 00:26
[QUOTE="beecher"]No, pokud vam praskl display pri padu, tak to zarucni oprava rozhodne nebude...[/QUOTE]

jee, tak takhle jsem to nemyslel :D (ackoli kdyz by to jako zaruku vzali, tak :yes: ), ale mysleno tak, aby potvrdili, ze jedine, co odeslo je opravdu jen displej ...
pichlak_ce4you (116)|30.12.2005 21:31
Krátce a stručně,spadne kdeco a dopadne to jakkoliv(kolik lidí tu shání displeje a podobně).Já jsem nadrženej na NOKII 770,jsem strašně zvědavej na konektivitu a na všechno kolem.
P.S.Budu hltat každý informace a plky vo tomhle zařízení, no a pak,dá-li pánbůh a taky jestli vo něm neuslyším nějaký "sračky" tak budu jeho.