Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

párování s PC při každém spojení via BT

Marty-McFly (384)|16.10.2005 14:32
Po nainstalování bluetooth jsem rozchodil synchronizaci bez problémů, ale po každém vypnutí PC nebo Soft Resetu se mi nechce MDA k PC připojit.. Musím znovu párovat..

Mám "bohužel" usb dongle Trust BT 120..

Neměl někdo podobný problém a nemá někdo řešení? Už mě to párování přestává bavit :-))

Díky za rady.
RStein (2012)|16.10.2005 16:16
1) Zkusil jsi iniciovat parovani z pocitace i ze zarizeni? Vytvori se mezi zarizenimi opravdu permanentni parovani reprezentovane ikonou ve spravci BT?

2) Na pocitaci mas SW od Widcommu nebo pouzivas SP2 BT driver pro XP?
Marty-McFly (384)|16.10.2005 16:32
Ano, zkoušel jsem to z obou stran... Ze strany PC napíše BT error.. ze strany PDA port není dostupný..

Ovladače mám widcomm, ale i když jsem měl SP2, tak mi to můj dongle nenašlo (SP2 nemá podporu zařízení Trust..) (a stejně jsem nakonec musel nainstalovat Widcomm)
RStein (2012)|16.10.2005 16:40
Tomu nerozumim, vzdyt se ti to podari sparovat - ta hlaska nabehne pri pokusu o opetovne pripojeni zarizeni po restartu?
Marty-McFly (384)|16.10.2005 16:50
jojo, presne tak.. po sparovani je vsechno v pohode, ale kdyz chcu sparovat po vypnuti PC, tak to nejde.. musim "odebrat zarizeni" z PDA a znovu ho najit, znovu ho sparovat, a pak zase jede v pohode..

Jako to by mi ani tak nevadilo, kdybych nemusel nic mackat na PC.. ale takhle.. se v obyvaku rozhodnu, ze kouknu na diskusi a musim jit k PC, abych mohl sparovat :-) coz je trochu ujete :D
RStein (2012)|16.10.2005 17:34
Tak to je opravdu podivny chovani, vim jen o jednom podobnem pripadu, kdy si nekdo v GSM konferenci stezoval, ze pokazde musi znovu parovat zarizeni, pokud prenese BT adapter z jednoho pocitace do druheho a pak zase zpet, nebo kdyz stridave bootuje do Linuxu a Windows.
jako prvni bych zkusil vypnout jakoukoli bezpecnost - secure connection, pokud je nekde zapnuta.
Marty-McFly (384)|16.10.2005 17:41
No, zkousel jsem to na nove nainstalovane XP bez firewallu, fakt nevim..
myslim, ze bude problem nekde v ovladacich.. jenze zadne jine na to asi fungovat nebudou.. nebo snad jo? :)

Zkusim se poptat primo u vyrobce.. :-)

Ale klidne piste, pokud budete mit nejake napady..
RStein (2012)|16.10.2005 17:50
Ne, to nema s bezpecnosti XP nic spolecneho, Widcomm driver implementuje zabezpeceni specificke pro BT.
V nastaveni Widcommu, na zalozce Local Services najdes sluzbu Bluetooth serial port (mela by byt u tebe jen jedna), na ni double-click a na zobrazene strance vlastnosti zrusit zaskrtnuti "Secure Connection".
Pote smaz sparovani na obou zarizenich, zrestartuj PC a Pocket Pc a pak zopakuj postup, ktery uz urcite dobre znas ;)
Marty-McFly (384)|16.10.2005 18:40
Smekám před tebou klobouk :yes: Zrestartoval jsem jak PC, tak PPC a pripojilo se to bez problémů.. Uvidíme, jak se to bude chovat po delší době..¨

Fakt díky, moc jsi mi pomohl :))