Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PC usb BlueTooth - BlueTooth n50

Barbados (189)|11.10.2005 16:02
chtel bych se zeptat na dosah BlueTooth . Prodavaji klicenku ktera ma dosah 100m - chtel bych ji pouzit doma do pc s tim ze bych mel pda propojene pres BlueTooth. Zajimalo by mne na cem zalezi dosah a jestli bude fungovat i komunikace na tuto vzdalenost mezi pc a pda. dik

Pavel Koza (4761)|11.10.2005 16:07
Dosah je vzdycky relativni. Tech 100m je za optimalnich podminek a na primou viditelnost. Postavte mezi to stenu panelaku a mate skoro smulu. Zalezi na spouste veci, vliv maji napriklad i otevrene dvere, ale obecne lze rict, ze z mistnosti do mistnosti to celkem jde, pres 2 steny uz je to dost problem. Alespon tolik ma osobni zkusenost.
Barbados (189)|11.10.2005 16:18
[QUOTE="Pavel Koza"]Dosah je vzdycky relativni. Tech 100m je za optimalnich podminek a na primou viditelnost. Postavte mezi to stenu panelaku a mate skoro smulu. Zalezi na spouste veci, vliv maji napriklad i otevrene dvere, ale obecne lze rict, ze z mistnosti do mistnosti to celkem jde, pres 2 steny uz je to dost problem. Alespon tolik ma osobni zkusenost.[/QUOTE]
Diky za odpoved , ja to chci do baraku o dvou patrech , takze by to slo jen pres jednu stenu (podlahu popř. strop) . Anebo bych to dal za okno aby mi to chodilo na zahrade .Ale zajimalo by me jak je to s dosahem . Protoze predpokladam ze to BlueToothu v pda asi nebude mit takovy dosah tedy tech relativnich 100m jako ta klicenka BlueToothu v pc. Takze kdyz např. pda bude mit dosah jen 5m tak muzu mit v pc BlueToothu treba s dosahem kilometr , ale stejne to pujde jen v tech 5 metrech toho dosahu pda - a nebo de mýlím ?


beecher (9270)|11.10.2005 16:26
Ne, nemylite... ;)
V PDAckach je stejne v 99% pripadu 10m verze BT... Ale mam vyzkousene, ze pres jednu zed v panelaku s BT neni problem, ale strop bude horsi, pac to je vetsinou zelezobeton...

Pokud muzu doporucit, radeji bych si koupil do PC WiFi kartu, preci jenom ta prostupnost signalu je u WiFi vyssi, nemluve o tom, ze je to rychlejsi... ;)
xkovi_ce4you (568)|11.10.2005 16:46
Bydlim v panelaku a ActiveSync via BT mi facha z obyvaku, ktery je pres 2 steny vcetne chodby do meho pokoje..faktem ale je, ze jsou ty steny dost tenke (v panelaku jsou nektere silnesji a jine spis jako pricky..)a jde to pres 2 dvere..takze bych odhadoval, ze mi signal spis prochazi skrz ty skla na dverich:D Pripojeni je stabilni, ale uz dost pomale, streamovana CT24 jde plynule uz jen v te slabsi verzi, v te vyssi se kazde 4 sekundy sekne a bufferuje..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.10.2005 16:54
[QUOTE="xkovi"]..facha z obyvaku, ktery je pres 2 steny vcetne chodby do meho pokoje. Pripojeni je stabilni, ale uz dost pomale..[/QUOTE]

Stejná zkušenost.Pokud jsou oboje dveře zavřeny ( z obýváku do chodby a z chodby do pokoje ), tak je spojení nestabilní.

Myslím, že spojení přes betonový strop nebude fungovat.