Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, aka MDA Pro, aka i-mate JASJAR, první dojmy, poznatky a zkušenosti před a po zakoupení zařízení

Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 12:36
[QUOTE="scenic"]No takze ak si kupim ciernu verziu ta mi pojde tak ako ma? ;) :cool: :D [/QUOTE]Černé plastíky má Pavlucha, a nezdá se že by mu to fungovalo.. :)
A nauč se už proboha používat ty citace, sice už nejsem moderátorem, a tak tu do toho nemam co kecat, ale bije to doslova do očí.. Stačí používat citace jen tam kde je to bezpodmínečně nutné, a stačí mnohdy citovat jen začátek věty na niž se odkazuješ, není potřeba citovat celých 20 řádků, chudák ten kdo si Universala koupí za půl roku a bude se muset prokousávat 370ti stránkovou diskuzí plnou nesmyslných citací a mnohdy naprosto bezcenných informací..;)
scenic (225)|4.1.2006 12:43
[QUOTE="A nauč už se proboha používat ty citace, sice už nejsem moderátorem, a tak tu do toho nemam co kecat, ale bije to doslova do očí..;) [/QUOTE]


Tak ked uz si neni tak nekecej mi do toho :)))))) :D


EDIT Prosim ta preco na to reagujes, ja viem ze musis mat stale posledne slovo ale to sa tu budeme natahovat po 100 stranu lebo ja tiez. Jednoducho rob to co ja, ked sa ti nieco nepaci to prekusni a ser na to! Zas si s tym zacal ty, de si ma upozornil na moje citacie. Mne sa pacia a je to potom prehladnejsie podla mna. Ked som si kupil MNA Pro uz tu bolo skoro 30 stran o tom a mal som dost velky problem dat dokopy niektore prispevky nakolko neboli citacie... A UZ NEREAGUJ ALEBO AK ANO TAK SZ PLS!!!!!!!
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 12:49
Hele, nesereš s tím jenom mne, ale i mnohé jiné, hlavně ty kteří budou diskuzi pročítat třeba za několik měsíců a budou se prohrabávat tunami informací z nichž sotva 20 % bude pro ně nějak cenných, zbytek budou žvásty a sáhodlouhé nesmyslné citace. A mohl by jsi si ušetřit to zvýrazňování mé citace, jeden z dúvodú proč jsem přestal moderátora dělat jsi ty a tvé příspěvky..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|4.1.2006 13:11
Pro uživatele "scenic".

Doporučoval bych Ti , aby ses nad sebou zamyslel. :!: :!: :!:

Co jsi dokázal Ty na tomto serveru ?

Bylo mi dnes nabídnuto moderování této sekce, ale právě kvůli takovým uživatelů jako seš Ty sem to odmítl.

A ani se nedivím Milošovi, že s tím moderováním přestal.
Pavel Koza (4761)|4.1.2006 13:24
Tak panove (a damy:?: ), prosim klidnete vasne. Diskuze o MDA jsou trochu specificke, nidke neni tolik silene dlouhych temat a nasnivych diskuzi (snad v GSM a navigacich...). Problem je, ze nechci menit nejak zasadne pravidla predtim, nez bude nove ce4you. A to bude... No bude...:)

P.S. Nechci tady zavadet nejake "policejni" metody, ale pro bezneho uzivatele by melo byt slovo moderatora svate. Obzvlast, pokud ho napomina z duvodu porusovani pravidel (a nespravne pouzivani citaci takovym porusenim JE). Nabyde-li nejaky ctenar dojmu, ze je ze strany moderatora jaksi "sikanovan", muze napsat primo me.
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 15:52
scenic (225)|4.1.2006 16:44
Ludia pls nevedel by m i niekto poradit ako premapujem klavesnicu, ide mi o to ze ci sa da niekde v registroch zmenit napr ze ked stlacim cudlik na postu ze sa mi otvori ina, mnou navolena aplikacia. Je to vobec mozne? Viem ze sa daju priradit ine funkcie tym today-ovym (calendar a contacts)... Za vase plnohodnotne odpovede vopred dakujem.
Pavlucha (1496)|4.1.2006 17:03
Co tohle?
empiK (137)|4.1.2006 19:32
Po mesicich pouzivani muzet shrnout nejvetsi zapory, chyby, mechanicke problemy, proste s cim nejste spokojeni.
Miloš Strouhal (3997)|5.1.2006 21:44
Zkousel jste nekdo, nebo nezahledl jste nekdo nekde spolehlivou informaci o tom co se stane kdyz flashnu pouze Radio bez ROM a ExtROM? Dojde k Hard Resetu zarizeni, nebo nedojde? Mam pocit ze mi dost blbne internet a telefonni cast celkove, avsak momentalne nehodlam preinstalovavat.. Diky
Pavlucha (1496)|5.1.2006 22:16
Na MDAc, jestli si dobre pamatuju, se obeslo flashnuti radia bez HR. U WM5 to ale muze samozrejme byt jinak.

Jak ti blbne internet? Mne padal IE dkud jsem rucne nepromazal vsechny temp foldery vcetne toho, co je v profilu GUEST.
Miloš Strouhal (3997)|5.1.2006 22:30
Nenacitaji se mi nektere stranky, pada mi casto pripojeni, funguje mi pop3 ale icq se treba nerozjede a ani internet, apod.. Navic jsem dnes nemel signal tam kde 100% jindy je a pomohl az soft reset.. A nic z toho mi MDA nikdy drive nedelalo.

Edit: uz jsem to nasel, lze flashnout Radio aniz by doslo k hard resetu zarizeni. :yes:

Edit: smazal jsem si veskere docasne soubory, historii a pro jistotu i cookies ale bohuzel to muj problem nevyresilo. Pripojeni stale blbne.
scenic (225)|5.1.2006 23:43
Viem ze sme to tu uz riesili, tak vysla nova [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na SPB Weather. Este som to netestol ale podla oficialnej stranky by to malo ist. Na uvedenej stranke je postup ako odstranit staru verziu a nainstalovat novu.


"Odoslane z MDA Pro"
Drahoš1_ce4you (10)|6.1.2006 15:12
Zdravim, nějak se mi na Qtek9000 nedaří zprovoznit synchronizaci (ActiceSync 4.01) s notebookem přes BT. Máte s tím někdo pozitivní zkušenosti? Pokud ne, tak alespoň přes Wifi. Dík, Drahoš.
davidkm_ce4you (248)|6.1.2006 15:21
Mě to fachčí .. je dobré projít nápovědu co je u ActiveSync .... je tam postup ohledně vytvoření Com portů apod ....

Jinak přes Wifi se dá synchronizovat jen exchange server ...
beecher (9270)|6.1.2006 15:29
Drahoš1_ce4you (10)|6.1.2006 15:31
Bylo by možno trochu podrobněji? Včerejší noc mi stačila. Holt každý není přeborník. Dík, Drahoš.
beecher (9270)|6.1.2006 15:32
Co podrobneji?
Drahoš1_ce4you (10)|6.1.2006 15:43
Rád bych zjistil postup na zprovoznění synchronizace přes BT. Za ten Cab samozřejmě dík, ale Wifi budu řešit, jen pokud nerozchodím synchronizaci s BT. Dík, Drahoš.
beecher (9270)|6.1.2006 15:50
Ktery OS? WinXP SP2 s MS BT stackem?
Drahoš1_ce4you (10)|6.1.2006 15:57
Na notebooku mám Win XP SP2 a I-TEC CompactFlash Bluetooth card, která mi chodí s BT myší Logitech.
beecher (9270)|6.1.2006 16:05
1. Odstranit vsechna sparovani zarizeni jak v PC tak v PDA.
2. Sparovat zarizeni z PC na PDA (tedy na PC vyhledat zarizeni a sparovat).
3. Na zalozce COM Porty pridat prichozi port a pak jej zvolit v nastaveni AS na PC.
4. Na PDA pustit ActiveSync, Connect via BT, zvolit PC (pokud neni sparovat) a zvolit sluzbu AS.
5. Pak staci poustet AS a Connect via BT.

Ve zkratce.
Drahoš1_ce4you (10)|6.1.2006 16:39
Mno, dostal jsem se pouze do bodu, kdy jsou obě zařízení spárovaná, a jediný COM8, na kterém se notebook i Qtek shodly je nastaven. ActiveSync mi po chvilce hledání zahlásí, že nemůže rozpoznat zařízení.
beecher (9270)|6.1.2006 17:08
Ten COM port na PC je nutne vytvorit v tom BT Manageru na PC.
Drahoš1_ce4you (10)|6.1.2006 17:21
Na PC mám vytvořeny COM 7, 9, 10. Ale s PDA se nějak nemůžu potkat.
davidkm_ce4you (248)|6.1.2006 17:51
Je potřeba si s tím pohrát ...

jakmile spustíš v PDA v Asyncu spojení pomocí BT, tak se otevře okynko, které tě informuje o tom, že se hledá port, že s epřipojuje, verifikuje apod ... v tu chvíli se spojuje s PC .. to ovšem za předpokladu, že už v PC je profil seriového portu, který je nazvám ActiveSync .. a ten by jsi měl vidět i PC kdož se na něj podíváš vlastnostma přes BT manager.


Pokud tedy ještě PDA neví o zařízení v PC Activesync, dává ti na výběr, zda takové zařízení s Activesync vybrat .. a pak přichází procedura spárování, případně výběru služby activesync ...

Zkus všěchny porty odebrat .. stejně jich tam máš nějak moc a udělat nový ... a zkontroluj, že v tom co ti nabízí BT na PC jsou/je ten port povolen - enable ... jinak mě už nic nenapadá ... chce to zkoušet ...

jo a pro sichr vyzkoušek se připojit přes USB .. jestli není problém někde jinde .... a taky musíš mít AC verze 4.1

davidkm_ce4you (248)|6.1.2006 18:11
A aby toho nebylo mála tak se přidávám s dotazem já ...

řekl bych že z ničeho nic se nemohu připojit přes USB AC ... respektive já se připojím, IP adresu dostanu, dokonce spustím i ovládácí program z PC, ale AC se jen toči a toči se slovy, že se připojuje ...

napadá někoho kde je může být problém? ... ráno jsem evidentně ještě synchronizoval, a ted odpoledne jsem si náhodou všiml, že se mi nic neděje ...

Zkoušel jsem přeinstalovat AC, SoftReset, pořád stejné ... a do HR se mi vážně nechce. I jsem zkoiušel smazat z PC i z PDA informace o druhé straně, ale to je o ničem, protože se k vlastní synchronizaci nedostanu .... :? Do HR se mi opravdu nechce ...:evil:

Bojím se že mám problém v PDA, protože jsem včera zkoušel rozchodit přes BT AC se dostat do domácí sítě ... bezúspěšně a zkoušel jsem různé utilitky .. ale dneska jsem už opravdu synchronizoval ...

EDIT:
Doplňuji další poznatek ... na stejném počítači se připojím přes BT, ale přes kabel nikoliv .. respektive připojím se vždy, ale nespustí se synchronizace :(
ElSoft (1244)|7.1.2006 01:13
Tak vážení kolegové, jelikož to tu již s prvními dojmy nemá moc společného a stává se z toho nepřehledný guláš, bude toto téma uzamčené a v řešní konrétních problémů můžete pokračovat v nově založených tématech.

Název zvolte co nejvýstižnější, ať každý hned pozná o čem je řeč a nemusí spekulovat čeho se dané téma tyká.

Pokud budete navazovat na rozřešené problémy, tak v prvním příspěvku opět popište problém a shrňte čeho jste se zde již dobrali, aby nový návštěvník nemusel prolézat víc jak čtyřiceti stránkami (což je víc jak 400 příspěvků).

Navázat na tuto diskuzi první dojmy, poznatky a zkušenosti můžete zde


Pokud si nebude něčím jistí, tak mě nebo některému jinému moderátorovi pošlete SZ a nebojte se zeptat.:yes: