Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, aka MDA Pro, aka i-mate JASJAR, první dojmy, poznatky a zkušenosti před a po zakoupení zařízení

scenic (225)|27.12.2005 20:16
Preprat k zivotu a pohrabat sa v nom si myslel rozobrat? alebo ako. Ak by som ti zavolal by si mi nemohol dat zopar rad aj osobne? bolo by to urcite rychlejsie ako takto cez forum a precital som uz neviem kolko stranok vo forach a vsade pisu ten postup co ja robim, nic ine som nenasiel a tym padom neviem co robim zle. Este k tomu bootloader to je ked stlacim tie dve tlacidla a reset a ono sa ma to spyta ci chcem preinstalovat cele pda?
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 20:41
Ne, to jsem nemyslel. To neni hardwarova zavada. Je to otazka softwaru. To ze mi budes volat nic nevyresi, ja jsem jeste Universala neopravoval, jen kdysi jeho nektere predchudce. Takze mam v tomto smeru stejne zkusenosti jako, tedy zadne. Takze studuj, studuj.. :yes:
Jiří Graz (180)|27.12.2005 21:19
[QUOTE="scenic"][QUOTE="Miloš Strouhal"]No, osobě bych zkusil udělat soft-reset.. ;)[/QUOTE]skusal som soft aj hard reset a stale to iste... :( . Ked pripojim na kabel tak PC mi zahlasi ze ho nasiel ale akurat sa nechce rozbehnut, teraz som skusil restart PC a dalsi flash tak uvidim...:((

EDIT: Postupoval som takto:
1. pripojim MDA k PC
2. Spustil program (ROM)
3. Program mi zavrestal ze CID error
4. Ukoncil som a spustil MAupgradeUT a zacal flashovat i-mate jasjar ROM
5. Po skonceni som odpojil PDA od PC a spravil Hard Reset
6. Po vyzve som stlacil "0"
7. Na PDA svieti serial v1.00 ked pripojim k PC tak USB v1.00

Co som spravil zle a ako sa da z toho dostat? Povodne tam Bola nemecka ROM ale tu neviem nikde najst na webe...
PLEASE HELP!!![/QUOTE]
Vyndej sd kartu a nafleshuj tam jen rádio (radio_.nbf) ostatní nbf soubory vymaž
scenic (225)|27.12.2005 21:21
A ako na to?



EDITOVANE: Aha, prave na tom makam davam tam nejaky radio only od xda, co v pripade ze ani takto mi to nepojde?

EDITOVANE 2 Boze dakujem ti, CISLO 5 ZIJE!!!!! Chlope mas to u mna a ja sa tu s tym seriem uz cele poobedie. Ako tam teraz dostanem dalsie veci, ROM a podobne, ci to nepotrebujem?

EDITOVANE3 Co su tie dalsie veci ze: nk.nbf a ms.nbf? nepotrebujem ich????
Jiří Graz (180)|27.12.2005 21:35
[QUOTE="scenic"]A ako na to?



EDITOVANE: Aha, prave na tom makam davam tam nejaky radio only od xda, co v pripade ze ani takto mi to nepojde?

EDITOVANE 2 Boze dakujem ti, CISLO 5 ZIJE!!!!! Chlope mas to u mna a ja sa tu s tym seriem uz cele poobedie. Ako tam teraz dostanem dalsie veci, ROM a podobne, ci to nepotrebujem?

EDITOVANE3 Co su tie dalsie veci ze: nk.nbf a ms.nbf? nepotrebujem ich????[/QUOTE]
nk.nbf je os wm5
ms_.nbf je extended rom

a ty tam máš na instalované s předešlého fleshování.
scenic (225)|27.12.2005 21:37
Ok dakujem ti este raz velmi pekne, si ma zachranil... Cim to je ze mi to zacalo robit?
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 21:40
Mozna je to verzi bootloaderu, ja mam starsi 0.60 a jeste jsem nemel problem, a flesoval jsem vselijak svou cihlu tak 20x...
Jiří Graz (180)|27.12.2005 21:49
[QUOTE="scenic"]Ok dakujem ti este raz velmi pekne, si ma zachranil... Cim to je ze mi to zacalo robit?[/QUOTE]

Řekl bych, že je to problém balíku 1.13.53 WWE Rom
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 22:24
[QUOTE="Jiří Graz"]Řekl bych, že je to problém balíku 1.13.53 WWE Rom[/QUOTE]Divne, vracel jsem se z te nejnovejsi O2 ROMky na i-mate 1.13.53 uz asi 3x a ani jednou nenastaly komlikace..
Jiří Graz (180)|27.12.2005 22:29
[QUOTE="Miloš Strouhal"][QUOTE="Jiří Graz"]Řekl bych, že je to problém balíku 1.13.53 WWE Rom[/QUOTE]Divne, vracel jsem se z te nejnovejsi O2 ROMky na i-mate 1.13.53 uz asi 3x a ani jednou nenastaly komlikace..[/QUOTE]
No, možná je ten problém jen když to fleshuješ z nižší verze,
no je to jedno,
hlavně že ten postup funguje.
scenic (225)|27.12.2005 22:31
Ano to je hlavne a ja som za to nesmierne vdacny uz som ho dal dokopy takze idem do postele bo uz nevidim jak cumim cely den na monitor...
Jehlička Milan (10)|28.12.2005 07:53
[QUOTE="davidkm"]umí tu někdo německy?

Das Handy funktioniert nur mit einer SIM-Karte von T-Mobile Deutschland. Wenn Sie das Handy mit einer anderen Telekarte nutzen möchten, einmalig 99,50 € zahlen oder einfach 24 Monate warten und dann anrufen unter: 0180 5 330160 (0,12 € je angefanger Minute aus dem Festnetz von T-Com).
[/QUOTE]

Překlad :
Mobil funguje jen se SIM- kartou od T- Mobile Německo. Když chcete používat mobil s jinou SIM (operátorem), jednoduše zaplaťte 99,50 € nebo jednoduše počkejte 24 měsíců a potom zavolejte : 0180 5 330160 (0,12 € za každou započatou minutu z pevné sítě od T- Com).
scenic (225)|28.12.2005 11:35
Hosi to tu fakt nie je nikto co ma v HTC nastave viac ako jedno mailove konto a vedel by mi povedat ci mu to stahuje vsetky konta lebo len jedno? Dik za odpoved...
scenic (225)|28.12.2005 11:48
Tak ak by mal niekto zaujem o clavesu CTRL tak sa pomocou softu a tlacidiel FN+Alt (keby nahodou niekto nevedel je to to tlacitko vedla messages s logom MsWin) sa da krasne prepnut a tym padom sa da tlacidlo "FN" pouzit ako Ctrl na PC. Soft by mal byt free takze dufam ze necadi ak sem dam link.
Pavlucha (1496)|28.12.2005 12:21
[QUOTE="scenic"]Hosi to tu fakt nie je nikto co ma v HTC nastave viac ako jedno mailove konto a vedel by mi povedat ci mu to stahuje vsetky konta lebo len jedno? Dik za odpoved...
[/QUOTE]

Jsem na tom úplně stejně. Stahuje mi poštu jen z aktivního účtu.
Zkoušel jsem WEBIS MAIL, ten stáhne všechno, ale sem tam si klekne a pomůže jen SR. Někde byla ke stažení o kousek novější verze, zvládající i SMS (možná i nepadající), ale link bohužel nemám.

EDIT: Tak ta nová verze je již na oficiální webu Webis ...
scenic (225)|28.12.2005 12:24
A ako je to mozne ved pred tym som mal MDA Vario co je tiez WM05 a tam to slapalo krasne. Hladam na xda ci na to nahodou nie je nejaky liek, vecer ma zas budu boliet oci kua... Ale ten webys nehodi hlasovu notifikaciu a tiez notif na plochu ci ano?


EDIT Idem skusit tu ich 2.2 beta verziu nahodit do PDA ze co to sprvai... Ked tak hodim sem potom nejake poznatky. Inak ak by mal niekto zaujem o tu beta verziu nachadza sa TU

EDIT2 Takze program vrelo neodporucam, je strasne pomaly za 20 min co som ho testoval mi asi 3x zahlasil nejaku chybu a zdochol takze ide z PDA von!!!!!!!
scenic (225)|28.12.2005 20:01
Este ma tak napadlo, ze co by sa stalo keby som subor nk.nbf (ci ako sa vola ten subor pre WM2005) z mda vario flashol do mda pro. Ved to stahovanie mailov a pocket outlook je asi sucastou wm05 a wm 05 by mal byt rovnaky pre oba pristroje ci sa mylim? Co by sa mohlo stat keby som to spravil?
Dik za vase odpovede.
Pavlucha (1496)|28.12.2005 20:18
[QUOTE="scenic"]Este ma tak napadlo, ze co by sa stalo keby som subor nk.nbf (ci ako sa vola ten subor pre WM2005) z mda vario flashol do mda pro.[/QUOTE]

Myslím, že by ses divil ... :D
scenic (225)|28.12.2005 20:26
aha tak nebudem experimntovat, uz stacilo ;)
beecher (9270)|29.12.2005 10:53
No rozhodne bych to nezkousel...
Sice tam jsou "ciste" WM5, ale upravene pro dane konkretni zarizeni, takze pokud by se to dostalo z Varia do Pro, tak by tam polovina HW zarizeni nechodila... ;)
davidkm_ce4you (248)|30.12.2005 13:53
Zkoušel někdo na universalu AE Button Plus? ... případně je něco podobného pro namapování více funkcí na HW tlačítka

Dík
dyndy (159)|31.12.2005 20:17
AE Button Plus sem nezkoušel, ale PQz to od verze 0.0.23 myslím zvládá a nejen to. Tento úžasný prográmek je freeware ke stažení na http://www.nicque.com/PQz/
davidkm_ce4you (248)|2.1.2006 11:41
Jestli jsem jej dobře pochopil, tak ten mu umožnuje pouze přiřadit k HW tlačítkům aplikace, já bych potřeboval akce, jako třeba Close All ze Spb Pocket Plus ...:?
dyndy (159)|2.1.2006 12:58
Zavíraní a přepínání u tohoto programu je ale také vyřešeno. CTRL+TAB (mám já - můžeš libovolně nastavit) a otevře se okno se spuštěnými aplikacemi. Stiskneš O uzavřou se všechny, P jen vybraný(zas můžeš libovolně nastavit) . Kurzorem mezi spuštěnými vybereš a entrem se do něj přepneš. Prostě, dle mého soudu - špice. Jdou tam ještě další vychytávky, jako že můžeš skrýt vybrané spuštěné aplikace, aby se zbytečně nezobrazovaly, když je nemůžeš ukončit Phone apod. Podle obrázků je jasné k čemu jsou skoro všechny funkce.
davidkm_ce4you (248)|2.1.2006 13:22
A když nemám otevřenou klávesnici? :)
dyndy (159)|2.1.2006 13:24
Tak máš potíže :D
Drahoš1_ce4you (10)|3.1.2006 10:20
Zdravim, mam nove MDA Pro (JasJar) a potreboval bych poradit. Jako uzivatel compactu jsem zdesen pomalosti JasJaru a take nedostatkem pameti. Jak mam postupovat,
abych odstranil z ROM vse nepotrebné, jako kdysi u compactu? Prosim polopatisticky. Dik.
scenic (225)|3.1.2006 10:50
Velmi jednoducho, odblokujes ROMKU a mozes si odtial vyhodit vsetko co nechces :) Inak sa cudujem ze to mas pomale ja som s tymto pristrojom nesmierne spokojny. ozvi sa mi cez SZ poslem ti tie softy na mail aj s postupom presnym
davidkm_ce4you (248)|3.1.2006 11:05
To klidně můžeš napsat sem ... :!:
scenic (225)|3.1.2006 11:39
no postup mozem ale softy nie, za to som uz dostal od admina takze kto sa mi ozve SZ a uvedie tam svoj mail tak tomu to poslem hned ako pridem domov.
davidkm_ce4you (248)|3.1.2006 11:42
Ale to se nejedná o komerční softy ne?
scenic (225)|3.1.2006 12:17
postup aj soft som ti poslal na mail.

Scenic

"Odoslane z HTC Universal"
davidkm_ce4you (248)|4.1.2006 11:05
k problému se stahováním pošty:

Na žádost scenica jsem si udělal další účet a musím bohužel potvrdit, že se mi to chová stejně. Nevím zda to tu už někdo psal, ale ono je jedno kolik je účtů. I když je jen jeden, tak pokud mám nastaveny jako aktivní třeba textovky, tak se mi stejně pošta nestáhne.... což je opravdu divné ... ale na druhou stranu mě to netrápí, stahování jsem si zapnul až kvůli tomuto testu ... nepotřebuji být stále online :))
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 11:09
Stejné chování pošty bylo možné pozorovat i předchozích MDÁček. Takže na vině není Universał ale Gates. :D
scenic (225)|4.1.2006 11:13
Kua hosi, mal som MDA vario pred universalom a tam som mal 4 mkonta taktiez ako tu a v pohode to slo a co som cital na XDA-DEV tak niekomu to ide a niekomu nie. vacsinou to prestane chodit ked je odtial vyhodena original ROM-ka ako napr MDA PRO TMO DE a nahrate nieco ine volne z netu ako v nasom pripade... Aspon co som z mojou anglistinou vycucal z tych prispevkov... :mad: :(( :( :evil: :dead: :no: :?:


EDIT Prave som si nainstaloval WEBIS mail v2.2 (som sa docital ze musi ist do pda a nie na kartu ako som to pred tym daval) tak to idem testnut ako to bude fungovat... Ked tak sem mozem potom dat nejake info ze ako sa to spravalo...


EDIT 2 David dik za ochotu...
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 11:24
Absolutní blbost. Hardware tvého zařízení je naprosto totožný s hardwarem Qteku, I-matu, i Execu, takže nechápu jak by mohl mít jakýkoliv vliv update ROMky z německého T-mobilu na anglický I-mate. Ke všemu, tu ROMku s níž jsi zařizení kupoval neni žádná "jen tak někde stažená z internetu", tu jsem stáhl přímo ze stránek I-matu jako oficiálni! plně funkční update s nímž se po celé evropě prodavají I-mate JasJary. :yes: Uplně stejný software se kterým si to zařízení můžeš v současnosti zakoupit po celé evropě na krámech. Takže to že jsi někde něco vyčetl na xda-devu ještě nutně nemusí znamenat, že je to pravda. I na xda-dev chodí spousta lam, často je nutné ty příspěvky posuzovat s nadhledem a snažit se udělat si svuj vlastní názor..

BTW, na ftp xda-devu byl ještě včera večer servisní manual na opravu Universalů. Bylo to pdfko, cca 21 mega velké, nemáte jej někdo v kompu již stažené? Ja to nestihl a dnes už na tom ftpku neni.. :?
scenic (225)|4.1.2006 11:29
Zas kricis?

Ja len pisem co som sa docital na nete. Mozem sem kludne poslat
link ...
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 11:38
Jestli dobře hádám, davidkm má I-mate JasJara s originální I-mate ROMkou. A co ti řekl když tu poštu otestoval na svém zařízení? Že mu to stejně jako tobě NE-FUN-GU-JE! ;) A co z toho tedy vyplívá?
davidkm_ce4you (248)|4.1.2006 11:40
mám tam tu poslední z jejich stránek ....
scenic (225)|4.1.2006 11:42
David a aku mas verziu ja tuto:
ROM v: 1.13.53
ROM d: 09/23/05
Radio v: 1.03.01
Protocol v: 42.36.P8
ExtROM v: 1.13.137 WWE
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 11:45
[QUOTE="davidkm"]mám tam tu poslední z jejich stránek ....[/QUOTE]To znamená že v tvém zařízení je vše tak jak má být a přesto to nechodí. Takže myslím že ta diskuze na xda-dev tentokrát akorát tak vaří z vody..
scenic (225)|4.1.2006 11:45
Milos a tebe to funguje? este stale si mi to nevyskusal s tym kontom co som ti poslal?!?


EDIT Ano mam nastavene vsetko tak jak ma byt a i napriek tomu to nefunguje...

EDIT Preco mi stranka www.i-mate.com nechce zobrat moj IMEI? Hlasi mi tuto hlasku:
There was a problem. Your i-mate device IMEI is either invalid or has already been registered. Please make sure that you have entered your IMEI number correctly.

A pritom z krabice som to opisal (tam je o 2 cisla menej ako ked zadam kod #*06#. Som skusal aj jedno aj druhe cislo a stale mi to hlasi to iste. Pristroj som kupoval novy nevybaleny tak ja nechapem kua...
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 11:57
Ne, nezkoušel jsem to jelikož předem vim že mi to fungovat nebude když mam stejné zařízení se stejnou ROMkou. Jediné že by na to měla vliv ta barva plastů na našich zařízeních, ten má černou, ten šedivou a ten zas střibrnou.. ;) A někteří z nás mají verzi Bootloaderu 0.60, a někteří zase 1.00. Ale to na emailového klienta v našich cihlách nemá nejmeší vliv.
davidkm_ce4you (248)|4.1.2006 12:06
to scenic:
Mám stejnou verzy jako ty
B@st@rRRd (297)|4.1.2006 12:06
NEVÍM JESTLI TO TU UŽ BYLO ALE QTEK 9000 JE OFIKO V PRODEJI V ČR NABÍZÍ JEJ www.pdaplanet.cz za 29 s daní to de ne???
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 12:12
[QUOTE="scenic"]Preco mi stranka www.i-mate.com nechce zobrat moj IMEI? Hlasi mi tuto hlasku...[/QUOTE]Jelikož IMEI je identifikace tvé základní desky, a oni dle toho čísla a datáze jež mají od HTC přesně zjistí že tvá cihla je původně určená pro německý trh a operátora T-mobile, tak neni nejmenší důvod ti poskytovat informace a služby pro majitele I-mate JasJarů, ne? ;) Každý operátor dostavá předem určenou číselnou sérii zařízení aby pak i po přehrátí softwaru a případném překrytování zařízení na jinou barvu bylo možné určit, že prostě na služby daného operátora nemáš nárok jelikož jsi zařízení pořídil u operátora jiného. :yes: Stejné je řešena i lokalizace umístěná v ExtROM zařízení kontroluje si IMEI zářízení do něhož se instaluje, a pokud zjistí nějakou nekalost, nenainstaluje se. Chytré že? ;)
scenic (225)|4.1.2006 12:13
[QUOTE="Miloš Strouhal"][QUOTE="scenic"]Preco mi stranka www.i-mate.com nechce zobrat moj IMEI? Hlasi mi tuto hlasku...[/QUOTE]Jelikož IMEI je identifikace tvé základní desky, a oni dle toho čísla a datáze jež mají od HTC přesně zjistí že tvá cihla je původně určená pro německý trh a operátora T-mobile, tak neni nejmenší důvod ti poskytovat informace a služby pro majitele I-mate JasJarů, ne? ;) Každý operátor dostavá předem určenou číselnou sérii zařízení aby pak i po přehrátí softwaru a případném překrytování zařízení na jinou barvu bylo možné určit, že prostě na služby daného operátora nemáš nárok jelikož jsi zařízení pořídil u operátora jiného. :yes: Stejné je řešena i lokalizace umístěná v ExtROM zařízení kontroluje si IMEI zářízení do něhož se instaluje, a pokud zjistí nějakou nekalost, nenainstaluje se. Chytré že? ;)[/QUOTE]

To su svine :D
scenic (225)|4.1.2006 12:14
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ne, nezkoušel jsem to jelikož předem vim že mi to fungovat nebude když mam stejné zařízení se stejnou ROMkou. Jediné že by na to měla vliv ta barva plastů na našich zařízeních, ten má černou, ten šedivou a ten zas střibrnou.. ;) A někteří z nás mají verzi Bootloaderu 0.60, a někteří zase 1.00. Ale to na emailového klienta v našich cihlách nemá nejmeší vliv.[/QUOTE]No takze ak si kupim ciernu verziu ta mi pojde tak ako ma? ;) :cool: :D
Miloš Strouhal (3997)|4.1.2006 12:16
[QUOTE="B@st@rRRd"]NEVÍM JESTLI TO TU UŽ BYLO ..[/QUOTE]To nevim, já ho mam za 22 i s daní, a dá se tušim že v Sunny Softu a ještě na Palmsoft již nějakou dobu pořídit za cenu nižší než uvádíš..
B@st@rRRd (297)|4.1.2006 12:24
Tam ho maj za 27900,- to není takový rozdíl:-)