Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

YAKUMO Delta X GPS - zkušenosti, problémy...

George106 (111)|25.10.2005 12:13
Asi bych se snazil sehnat nejaky rozumny USB mini-B konektor ve tvaru L ci ho nejak odpreparovat a zkratit na polovinu. Anebo prinejhorsim udelam diru ze spodu do pouzdra a protahnu kabel tim otvorem.

Stejne kdyz se podivame na pouzdra od Krusell, tak jsou v podstate jedna velka dira:D Asi bych do nahradni originalni baterie nesel, kdyz mi to vyresi problem ''jen'' na 3 hodiny. Nejlepsi bude asi reseni od Vladase s AA externim accu....
jaydoo_ce4you (100)|25.10.2005 13:33
Ja mám takýto problém. Falshoval som ROMku, všetko prebehlo v poriadku, ale teraz neviem, ako mám vôbec zapnúť GPS na DeltaX ????
George106 (111)|25.10.2005 13:41
[QUOTE="jaydoo"]Ja mám takýto problém. Falshoval som ROMku, všetko prebehlo v poriadku, ale teraz neviem, ako mám vôbec zapnúť GPS na DeltaX ????[/QUOTE]

Nevim jaky mas navigacni program, ale GPS prijimac se zapina az teprve prislusnym programem. Takze po HR je potreba znovu programy nainstalovat ( obnovit ze zalohy) a nastavit prislusny port.
Vlada165 (676)|25.10.2005 13:56
Tak na ty 4 tuzkovky to 2x nabilo Yakuma na 100% a potreti (coz uz jsem ani nedoufal) jeste na 50% (zhruba to i odpovida kapacite baterky a tuzkovek).
Jo a jeste je prijemne, ze pri nabijeni svitila zluta LED a kdyz uz bylo nabijeni slabe, tak ta LED zacala blikat, takze to nabji i s "indikaci slabeho nabijeciho zdroje" ;-) ...

Sice je trochu neprijemny ten kablik do kapsy, ale zase vzhledem k tomu,
ze jak vidim asi zatim nebudou baterky s vetsi kapacitou a aby se to vyrovnalo tem tuzkovkam bych s sebou musel mit nejmene 2 nahradni baterky,
tak se asi readeji smirim s tim kablikem (ktery se da mimochodem odpojit az se baterka od tuzkovek nabije, coz jsem si nevsiml, jak dlouho trva) a protoze jsem sehnal na baterky krabicku, ktera je o neco vyssi, tak se asi dnes radeji pujdu podivat do kramu, jestli by se tam nevlezlo tech tuzkovek 8 (i kdyz to bohuzel bude asi stat celkem take jako 2 baterky do Yakuma, ale vydrzi urcite dele treba pri navigaci v lese, kde jsem pri vypnutem podsviceni skoro nic nevidel a vydrzelo to jen asi 3 hodiny, coz je na me "prochazky" malo) a asi si udelam radeji takovy maly "Cernobyl do kapsy" ;-) ...
jaydoo_ce4you (100)|25.10.2005 14:27
Mám Navigon 5, uz som zistil, ale neviem, ako mám nastaviť GPS.
Vlada165 (676)|25.10.2005 14:40
[QUOTE="George106"]Asi bych se snazil sehnat nejaky rozumny USB mini-B konektor ve tvaru L ci ho nejak odpreparovat a zkratit na polovinu. Anebo prinejhorsim udelam diru ze spodu do pouzdra a protahnu kabel tim otvorem.

Stejne kdyz se podivame na pouzdra od Krusell, tak jsou v podstate jedna velka dira:D Asi bych do nahradni originalni baterie nesel, kdyz mi to vyresi problem ''jen'' na 3 hodiny. Nejlepsi bude asi reseni od Vladase s AA externim accu....[/QUOTE]

Cetl jsem napred predchozi stranku, takze az ted tedy k tomu (k cemuz uz jsem vlastne i neco malo napsal).
Ted meli v Plusu pulsni nabijecku od AAA az po monoclanky a 9V baterky i s vybijenim atd za 149 Kc (coz docela nastve, kdyz jsem si koupil za 390 jen na tuzkovky a pred tim schvalne byl v Plusu a Lidlu, jestli tam neco takoveho nemaji,
ale ta ma na tuzkovky je zase inteligentnejsi, ze si vybijeni a nabijebni ridi sama a tahle se mi bude stejne hodit k tomu, abych nemusel dlouho nabijet, jak pisu dal ... ),
ale koupil jsem ji nakonec take, ze jsem si rikal "co kdybych to chtel zkusit na monoclanky" a pak uz tak levna nabijecka nebude, az ji budu shanet (jak to uz u mne byva, nez se vzdychky rozhoupu ;-( ...), takze takova nabijecka se 4 tuzkovkama za nepatrne vyssi cenu nez baterka do Yakuma urcite vydrzi napajet dele (ma udajne byt take pulsni a ma pomale i rychle nabijeni) ....

S krabickou jsem koupil i USB konektor "do tistaku", ktery by se dal mozna upravit a protoze krabicka na tuzkovky je "bohuzel" uplne presne velka, ale zato zbytecne vysoka (byl jsem rad, ze meli alespon takovou abych ji nemusel delat), tak jsem chtel dat ten konektor prave do vicka a do kapsy se to nastesti porad jeste vejde.
Nakonec se mi ale zda ten USB konektor dost tesny (ztuha se zasunuje) a ze by se to z te hmoty mozna brzy vylomilo, pokud by se to poradne nepridelalo, takze asi radeji necham USB na kabliku (uvazoval jsem jeste o "mezikonektoru", ze bych mohl mit zdroj i pro fotak, ale ten je bohuzel na 8 V a nastesti do nej nahradni baterku mam a stejne 2 baterky vyjdou tak na mou 512MB kartu)
a kdyz uz je ta krabicka tak vysoka, tak uzvazuju, ze dnes pujdy do kramu zkusit, jestli se tam nevejde tech tuzkovek 8.
Bude to sice bohuzel trochu drahe (nebo spis stejne jako 2 baterky do Yakuma ale s mensi kapacitou) a couhajici kablik se mi moc nelibi (konektory se mi tam uz nevejdou a jedine ze by casem byla vetsi krabicka, nebo bych musel slepit), ale pokud bych s tim dokazal nabit baterku v Yakumu 4 az 5x (doufam, ze ne jen "teoreticky" ;-) ...), tak bych pak uz mozna pri navigaci na vychazce nemusel porad vypinat podsvetleni, nebo dokonce cely display, coz docela stve v mistech, kde to moc neznam a potrebuju svou polohu casto, nebo dokonce nejlepe porad kontrolovat ...
Vlada165 (676)|25.10.2005 14:49
Jo a jeste ze mi v nedeli na vychazce zacalo prset a nechci kupovat ten zbytecne drahy "deravy" krusel ;-), kdyz mi stejnou sluzbu udela pouzdro na opasek urcene zrejme pro fotaky a vejde se mi do nej bud zcela odklopena antena (kdyz je otevrene), nebo pri podlozene antene papirem (aby se nezaklapla) a zavrenem pouzdru jsem zjistil, ze to zaznamenavalo polohu i kdyz jsem jel autobusem, anebo tramvaji a spis tedy pocital, ze budu bez signalu,
tak bych potreboval jen nejakou takovou "plastenku do deste", ve ktere by se Yakumo vesel cely do toho hlavniho pouzdra.
Kdyz jsem to totiz mel z nouze v igelitovem sacku a mel radeji vypnute podsvetleni, kdyz jsem nevedel, jak dlouho nahradni zdroj vydrzi, tak jsem pres sacek samozrejme display neprecetl a jak jsem to vyndal, tak mi na to i pri nejvetsi opatrnosti vzdy kaplo, takze bych potreboval jen nejake "celofanove pouzdro" (zkousel jsem, ze se da ovladat i pres pouzdro, jake byva na fixach, i kdyz se musi vic tlacit, ale chtelo by to neco, co lepe pasuje a neni ani moc velke, ani moc male ...).
Nedela se prosim neco takoveho ? Dik ...
Vlada165 (676)|25.10.2005 14:51
[QUOTE="jaydoo"]Mám Navigon 5, uz som zistil, ale neviem, ako mám nastaviť GPS.[/QUOTE]

Navigon nemam, ale jestli tam mas k vyberu, tak COM2, rychlost 4800, a jestli to tam neni, tak by tam melo byt neco jako "native GPS" - ostatni parametry se vetsinou menit nemusi.
George106 (111)|25.10.2005 15:16
Kdyz stale premyslim o tech AA accu, napada mne, ze bude nejspis nejlepsi koupit 2x4 ks, usadit je do vhodneho drzaku a pouzit krabicku na jeden 'drzak' . Asi bych nosil jen jeden dokud by se vybily baterie, a pak bych to vymenil za ten druhy. Urcite budu mit vzdy sebou nejake zavazadlo, kde to uschovat. Nejlepsi by byla krabicka, kam by se vlezl drzak vcetne klipu, jez by byl naletovany na kabel k Yakumu a klip umoznoval jednoduchou vymenu 'naplne' v krabicce.

Pomalu se odklanim od myslenky porizovat ty velkem D clanky, kdyz to muzu vyresit bateriemi, ktere v souctu poskytnou vetsi kapacitu a jednodusi manipulaci. ( Nemluve o tom, ze neustale u sebe nosim 4ks AA kvuli fotaku, takze bych mohl mit tuto rezervu pro obe dve zarizeni.)

Konec teoretizovani, uvidim, co sezenu.:D

A k nabijeckam, pokud nekdo zamyslite neco kupovat, asi bych jen pripomnel, ze je lepsi koupit neco inteligentnejsiho a hlavne nabijejici kazdy clanek zvlast. Ja jsem mel nabijecku (f. MW....)i s vybijenim, inteligentni, ale na dva clanky v jednom oddeleni a po roce mi to zcela pokazilo accu ( Sanyo 2300 mAh), protoze jeden z nich byl spatny a ten druhy to vzdy pri tom nabijeni odnesl. Ted jsem si poridil nabijecku od f. Ansmann a je to o necem jinem.
A zastavam nazor, pokud si uz poridime drazsi accu, tak nema prilis cenu setrit na nabijecce.
neooo666 (243)|25.10.2005 15:16
[QUOTE="jaydoo"]Mám Navigon 5, uz som zistil, ale neviem, ako mám nastaviť GPS.[/QUOTE]
V nastaveni Navigatoru zadej :
"Jiny GPS zarizeni" a dále pak jak píše vladas (COM 2 port, rychlost 4800 baud)
neooo666 (243)|25.10.2005 15:28
[QUOTE="vladas"]
...tak uzvazuju, ze dnes pujdy do kramu zkusit, jestli se tam nevejde tech tuzkovek 8.
Bude to sice bohuzel trochu drahe (nebo spis stejne jako 2 baterky do Yakuma ale s mensi kapacitou) a couhajici kablik se mi moc nelibi (konektory se mi tam uz nevejdou a jedine ze by casem byla vetsi krabicka, nebo bych musel slepit), ale pokud bych s tim dokazal nabit baterku v Yakumu 4 az 5x...[/QUOTE]
myšlenka paradní, jsem rád že to funguje :yes:, takový batterypack se opravdu hodí, 3-3.5hod je max co se z toho dá vyždímat, ať už s GPS nebo bez, on ten podsvicený display bude asi největší žrout... jelikož jsem v tomto laik tak mě ještě napadá - těch 8 kusů by muselo být zapojeno jako 2x4 a tyto dvě série ještě zvlášť přepínat (nepraktické) nebo se to dá zapojit jako jedna s 9.6V ?
George106 (111)|25.10.2005 15:47
[QUOTE="neooo"]
myšlenka paradní, jsem rád že to funguje :yes:, takový batterypack se opravdu hodí, 3-3.5hod je max co se z toho dá vyždímat, ať už s GPS nebo bez, on ten podsvicený display bude asi největší žrout... jelikož jsem v tomto laik tak mě ještě napadá - těch 8 kusů by muselo být zapojeno jako 2x4 a tyto dvě série ještě zvlášť přepínat (nepraktické) nebo se to dá zapojit jako jedna s 9.6V ?[/QUOTE]

Ty bateriove ''drzaky'' obsahuji 4 AA, coz je 4x1,2V. Pokud by jsi chtel pripojit 2 dohromady, musis ty ''drzaky'' spojit paralelne, aby se zvysila kapacita, ne napeti - to by jsi tim mozna uskvaril :D
jaydoo_ce4you (100)|25.10.2005 16:13
Dakujem, uz to funguje.
Nie je nejaká aplikácia na správu GPS pripojenia?
neooo666 (243)|25.10.2005 16:31
[QUOTE="George106"][QUOTE="neooo"]
myšlenka paradní, jsem rád že to funguje :yes:, takový batterypack se opravdu hodí, 3-3.5hod je max co se z toho dá vyždímat, ať už s GPS nebo bez, on ten podsvicený display bude asi největší žrout... jelikož jsem v tomto laik tak mě ještě napadá - těch 8 kusů by muselo být zapojeno jako 2x4 a tyto dvě série ještě zvlášť přepínat (nepraktické) nebo se to dá zapojit jako jedna s 9.6V ?[/QUOTE]

Ty bateriove ''drzaky'' obsahuji 4 AA, coz je 4x1,2V. Pokud by jsi chtel pripojit 2 dohromady, musis ty ''drzaky'' spojit paralelne, aby se zvysila kapacita, ne napeti - to by jsi tim mozna uskvaril :D [/QUOTE]

No a na to se právě ptám - vladas psal že těch AAcek tam chce nacpat osm, címž sice docílí zdvojnásobí kapacity, ale pokud to spřáhne všecko dohromady sériově tak taky dojde k nárůstu napětí na 9.6V (8x1,2V). Napětí na zdroji nabíječky musí být vyšší než nabíjeného článku jinak jej nedobije do plné kapacity, ale taky bych si těch 9.6V nejalz :D proto se ptám, jestli pokud to pošlu pod 9.6V tak si to ten dobíjecí obvod stáhne na úroveň Yakumo baterky nebo se (a asi že jo) upeče?

EDIT Ajo oba držáky paralelně, jsem to přehlíd napoprvé
neooo666 (243)|25.10.2005 18:37
Čerstvá zkušenost - občas pozoruji že GPS zazmatkuje a semtam si v Tomíkovi vyskočí z cesty někam neznámo kam do pole, nedalekou křižovatku v naplánované cestě, nebo skočí kus dopředu tratě a pak ukazuje kousek jakoby pozpátku až než se chytne. Tyto výpadky jsou krátkodobého (5s) charakteru (1x100km) a prakticky jsem si zvykl. Co se mi ale nelíbí že se GPS občas pomate zcela a ukazuje úplně zcestně např. odchylku od skutečné pozice řádově ve 100km zároveň s nesmyslnou aktuální rychlostí 30 - 100km i když zrovna stojím na místě, atd. Stává se mi to sice velmi zřídka a vesměs po startu GPS aplikace nebo znovuzapnutí po vytuhnutí. Není to problém Toma, pokud k tomu dojde tak po přepnutí do SmartMaps se to chová stejně a posledně mě dost vytočilo že nezabral ani SR (vzpamatovalo se to až po nějaké chvíli ve vypnutém stavu zase samo). Zaznamenali jste tento jev taky někdy nebo je to kusová záležitost?
George106 (111)|25.10.2005 19:19
[QUOTE="neooo"]Čerstvá zkušenost - občas pozoruji že GPS zazmatkuje a semtam si v Tomíkovi vyskočí z cesty někam neznámo kam do pole, nedalekou křižovatku v naplánované cestě, nebo skočí kus dopředu tratě a pak ukazuje kousek jakoby pozpátku až než se chytne. Tyto výpadky jsou krátkodobého (5s) charakteru (1x100km) a prakticky jsem si zvykl. Co se mi ale nelíbí že se GPS občas pomate zcela a ukazuje úplně zcestně např. odchylku od skutečné pozice řádově ve 100km zároveň s nesmyslnou aktuální rychlostí 30 - 100km i když zrovna stojím na místě, atd. Stává se mi to sice velmi zřídka a vesměs po startu GPS aplikace nebo znovuzapnutí po vytuhnutí. Není to problém Toma, pokud k tomu dojde tak po přepnutí do SmartMaps se to chová stejně a posledně mě dost vytočilo že nezabral ani SR (vzpamatovalo se to až po nějaké chvíli ve vypnutém stavu zase samo). Zaznamenali jste tento jev taky někdy nebo je to kusová záležitost?[/QUOTE]

Me se to stava celkem casto s TT 5.1 ale neni to prilis zavazne a tak do tech 5s se zase najde :)) V ostatnich programech nenaviguji, tak nevim. Zadnou odchylku mi nikdy neukazoval, jen vim, ze se snazi, pokud se nachazim nekde mimo silnice se mne posadit na tu nejblizsi, coz nebyva vzdy spravne.


Kocir (836)|25.10.2005 20:38
Jenom info:
Jiz dorazila do CR varka nahradnich baterek (1100) a stojanovych nabijecek (docking station) v kterych lze vedle PDA nabijet i dalsi baterku.
Vse pro Delta X GPS.
eee (22)|25.10.2005 21:29
To uz by mohlo byt zajimave, nevis kolik to bude stat? popr. kde uz to budou mit? Dik
Kocir (836)|25.10.2005 21:44
Asi klasika
ALZASOFT
YAKUMO.CZ
AT COMPUTERS
Vlada165 (676)|26.10.2005 07:18
Jo baterky jsem samozrejme myslel "2x4" a uz mam ten "kapesni Cernobyl" i s 8-mi baterkami hotovy (nedalo mi to i pres tu "ponekud vyssi cenu" ;-)...) a jsem zvedavy, co to vydrzi takto - samozrejme dam casem vedet ...

Bohuzel se mi do te krabicky 6x6 cm nevesly drzaky s baterkama "vedle sebe" co jsem mel ten 1., takze jsem musel koupit 2 nove drzaky s baterkama "dokola".
Sly natocit paradoxne nejlepe tou umelou hmotou na bocich nahoru a dolu aby to bylo co nejslabsi , takze jsem je jeste zbrousil, az se vesly presne - bohuzel bez baterek a baterky je opet roztahly, takze se zas o nejaky ten mm "nafoukly", ale zavrit to nastesti jde a stejne to mam samozrejme radeji jeste "pojistene" zbrnknutim gumickou i kdyz bez ni by to vypadalo "ponekud lepe" ;-) ... (mozna by byly slabsi drzaky delane kdyz nechci nicit baterky opatrnym pajenim, ale nejak na to neni cas a jsem asi i trochu pohodlny :-(...)

Konektory uz se nevesly. Jedine jestli by se doprostred mezi baterky nevesel ten maly "jack" co se pouziva ke zdrojum a zaroven bych tam dal stejny co mam k fotaku a az do nej tu USB redukci do originalniho USB kabliku Yakuma, ale jsou to zas dalsi zbytecne "mezikonektory" a kontakty se svetsovanim pravdepodobnost poruchy.
Fotak ma ale stejne bohuzel tusim 8.2V (Panasonic FZ10), takze bych tam musel vyresit prepinani "2x4" nebo 8 do serie a zatim jsme nepremyslel, jestli by to neslo treba primo sluchatkovyma zastrckama s pomocnym kontaktem, kdyz prepinac uz se nikam nevleze.
Jestli by to ale nebylo uz velke napeti, protoze na nabitych 4 baterkach jsem nameril asi 5,7V i kdyz jsem samozrejme cekal mene.
Chtel bych ten zdruj samozrejme radeji "univerzalni" aby sel pouzit nejen k Yakumu a mam treba snuru s runymi zdrojovymi rozbockami od stareho sitoveho zdroje, ale zas mam strach, ze by se to v kapse zkratovalo, takze mam dilema, jestli to radeji nenechat takto jen s couhajicim asi 10cm USB kablikem samici, kam se strka kabel z Yakuma, anebo jedine jestli nesezenu USB samce na redukci pro fotak a dalsi zarizeni kdyz zadnou snuru se mi zbytecne nicit nechce a v krame ho nemeli.
neooo666 (243)|26.10.2005 14:46
[QUOTE="vladas"]...jinak na tu komplet zalohu RAM pouzivam Sprite Backup, kdy behem chvilky obnovim v pripade kalamity z 9M souboru na SD komplet cely system...[/QUOTE]
SpriteBackup jsem zahlídl jenom letmo z rychlíku (vlastně jenom screenshoty) a hodně uživatelů si jej pochvaluje, proto se chci zeptat jestli přináší něco navíc oproti eBackup, který je v Programs součástí standardní ROM instalace a stojí tedy zato jej nainstalovat?
Vlada165 (676)|26.10.2005 17:04
Treba to, ze udela samospustitleny *.exe ktery je na SD a po HW resetu se to z nej uplne jednoduse komplet)nebo podle vyberu) obnovi
Kocir (836)|27.10.2005 20:09
Vzhledem k tomu ze eBackup je k v ROM tak je k dispozici i po HR, takze EXE neni potreba.
oiler_ce4you (15)|30.10.2005 20:53
Nemate nekdo zkusenosti nebo nevite jestli se neda sehnat pro deltax nejaky kovovy pouzdro? A nema nekdo zkusenosti s programkama na univerzalni dalkove IR ovladani? Zkousel sem 3 a s zadnym delta x nechodi :-(
eee (22)|31.10.2005 19:20
Nevite nahodou nekdo, kde bych nasel manual v cestine na Yakumo Delta X? Diky
eee (22)|31.10.2005 19:47
ok uz jsem ho nasel :-(
eee (22)|1.11.2005 09:37
Potreboval bych poradit jak mam nainstalovat program ktery obsahuje napr. nazev.001 a pod. Jsem zacatecnik. Prez ActiveSys me to nejde. Diky za pomoc.
George106 (111)|1.11.2005 09:44
[QUOTE="eee"]Potreboval bych poradit jak mam nainstalovat program ktery obsahuje napr. nazev.001 a pod. Jsem zacatecnik. Prez ActiveSys me to nejde. Diky za pomoc.[/QUOTE]

Urcite to je archiv pripraveny na instalaci primo na PDA a pokud obsahuje tyto ''nesmylne'' soubory, nejjednodusi je nakoupirovat jej pres activesync na PDA a tam ho spustit pres cabinstal. Ten najdes na strankach ce4you v sekci freeware. Jednpou si ten cabinstal spusti a zaskrtni asociovat s cab soubory a pak staci vzdy jen kliknout na ten prislusny archiv a cabinstal se otevre automaticky.

Ja prednostne instaluji vse pres nej, protoze si tak muzu zvolit, kam to presne chci dat.
eee (22)|1.11.2005 09:52
program jsem nasel, stahnul, ale mam ho instalovat na PC?
George106 (111)|1.11.2005 10:14
[QUOTE="eee"]program jsem nasel, stahnul, ale mam ho instalovat na PC? [/QUOTE]

Ten program se neinstaluje, jen se nakopiruje do vhodneho mista na PDA, ja jej mam v ROM. Az jej jednou spustis a zaskrtnes asociaci s cab soubory, uz jej nemusis nikdy spoustet, protoze se to stane automaticky primo pri kliknuti na dany archiv co chces instalovat.
eee (22)|1.11.2005 13:27
Diky za pomoc. Uz jsem snad hlavni sys pochopil :D
eee (22)|1.11.2005 13:33
Jo jeste jsi me radil sehnat si nejaky zalohujici programek. To co je primo v Yakumo nestaci? Diky
oiler_ce4you (15)|1.11.2005 14:23
eee: staci se podivat 2 stranky zpatky - pravda ale je, ze uz je tu neskutecnej bordel. Problem je asi v tom ze nemuzem zakladat nova temamta aby to tu bylo prehlednejsi.
eee (22)|1.11.2005 15:03
jasne to jsem cetl, ale zas tak moudrej z toho nejsem.:((
Kocir (836)|1.11.2005 18:09
Proc ten programek nestaci? Dokaze zalohovat bud urcite veci nebo vse na PDA.
Nema sice moznost vytvoreni archivu jako EXE ale to nevadi, nebot program je v PDA i po HR, takze PDA obnovi ze svych archivu.

Jinak kvalitini variANTA je od Sunnysoftu Backup Manager.
neooo666 (243)|3.11.2005 08:24
[QUOTE="George106"][QUOTE="neooo"]
Řekl bych že se zcela určitě mýlíš - tímto by přece možnost vyměnitelné baterie postrádala veškerý smysl. Yakumo obsahuje ještě jednu malou záložní knoflíkovou baterii (ta není volně přístupná), která udržuje data v paměti ještě po omezený čas (řádově minuty - kontrolka napájení přitom oranžově bliká) pokud dojde ke ztrátě napájení (tedy i vyjmutí baterie). Náhradní originál baterie určená přímo pro YakumoDeltaX se měla dodávat od září 2005 ale ještě jsem ji nikde neviděl, nemáte asi někdo ozdkoušeno jestli do ní nepasuje nějaká "mobilní"?[/QUOTE]

A uz jsi to zkousel? Ja ano a Yakumo jsem mel jak po HW resetu. Mozna mam spatny kousek :D [/QUOTE]

Tak už jsem našel odvahu, potřeboval jsem nutně S/N které je pod baterií, zazálohoval jsem RAM, baterku vyndal, opsal S/N, P/N, baterku vrátil, zakrytoval, zapnul a hle - vše jsem našel tak jak jsem opustil :yes:
George106 (111)|3.11.2005 08:36
[QUOTE="neooo"]
Tak už jsem našel odvahu, potřeboval jsem nutně S/N které je pod baterií, zazálohoval jsem RAM, baterku vyndal, opsal S/N, P/N, baterku vrátil, zakrytoval, zapnul a hle - vše jsem našel tak jak jsem opustil :yes: [/QUOTE]

Pokud jsi trochu cetl muj drivejsi prispevek, tak jsem tam uvadel mensi pokusy vydrze vnitrni baterie pri na 71 % nabitem accu(zrovna byl nabity na 71%). A zjistil jsem, ze doba rezervovana na vymenu je vic nez velkorysa, kolem 3,5 minuty. Takze pokud neni ta vymenitelna baterka (accu) hotova, tak by to ta vnitrni mela chvili udrzet.
neooo666 (243)|3.11.2005 09:03
Ajo je to tak, úplně jsem ho přehlíd, poslední co jsem registroval v paměti je ten citovaný, sypu si popel na hlavu :sarcastic:
eee (22)|3.11.2005 09:48
Tak jsem zakoupil nahradni baterie, kapacita stejna 1100 mAh, cena 554 bez DPH. Vymenit neni problem a kupodivu me zustaly i spustene programky a PDA vymenu ani nezaznamenalo. Nemate nekdo info o te kolebce co umi zaroven nabijet i dalsi bat.? Zatim.
oiler_ce4you (15)|3.11.2005 14:16
Flashnul sem rom a zkusil nainstalovat lokalizaci inter write pro 8.6 z cd a ono me to pise nekompatibilni zarizeni - ma nekdo stejnej problem?
George106 (111)|3.11.2005 14:23
[QUOTE="oiler"]Flashnul sem rom a zkusil nainstalovat lokalizaci inter write pro 8.5 a ono me to pise nekompatibilni zarizeni - ma nekdo stejnej problem?[/QUOTE]

S problemem jsem se nesetkal, ale vim, ze pri instalaci s CD se da vybrat ze dvou verzi, kde jedna je primo pro DeltaX a Delta 300 GPS.
Jinak netusim. Taky mam flashnutou ROM a zadny problem, takze pokud se problem vyskytuje dal, bud kontakt prodejce anebo zkusit znovu provest flash?
oiler_ce4you (15)|3.11.2005 14:46
no ono to napise nekompatibilni zarizeni a pak se otevre prazdne okno pro vyber jinych zarizeni, tak nevim
oiler_ce4you (15)|3.11.2005 15:30
na radu moderatora sunnysoft sem stahnul posledni verzi ze stranek a funguje ok
beecher (9270)|3.11.2005 15:37
Nejsem moderator ze Sunnysoftu... :)
oiler_ce4you (15)|3.11.2005 15:52
[QUOTE="beecher"]Nejsem moderator ze Sunnysoftu... :)[/QUOTE]

tak pardon no;)
Kocir (836)|3.11.2005 18:37
[QUOTE="eee"]Tak jsem zakoupil nahradni baterie, kapacita stejna 1100 mAh, cena 554 bez DPH. Vymenit neni problem a kupodivu me zustaly i spustene programky a PDA vymenu ani nezaznamenalo. Nemate nekdo info o te kolebce co umi zaroven nabijet i dalsi bat.? Zatim.[/QUOTE]

Co je potreba k tomu vedet? :)
Do te kolebky se da strcit PDA.
Do te kolebky se da krome PDA dat "za pda" jeste jedna baterka.
Kolebka ma pevne pripojeny kablik USB do PC. Takze PDA je spojeno s PC a nabiji se.
Do kolebky lze pripojit i nabijecku co se dodava spolu s PDA a tak nabijet PDA rychleji nez to zvlada USB.
eee (22)|3.11.2005 19:12
A nevis jeste jak ta kolebka vypada cenove?
Kocir (836)|3.11.2005 20:58
[QUOTE="eee"]A nevis jeste jak ta kolebka vypada cenove?[/QUOTE]

ALZASOFT
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=57119
1049 bez DPH

Vlada165 (676)|7.11.2005 10:26
[QUOTE="Kocir"]Proc ten programek nestaci? Dokaze zalohovat bud urcite veci nebo vse na PDA.
Nema sice moznost vytvoreni archivu jako EXE ale to nevadi, nebot program je v PDA i po HR, takze PDA obnovi ze svych archivu.
.[/QUOTE]

Tak musim oponovat - rikal jsem si, jestli tim Sprite Backupem zbytecne neplytvam mistem (navic ho mam na SD, takze zabira opravdu malo a obnovit z toho *.exe jde i bez nej), ale zkus si, kolik zabira mista zaloha ze Sprite Backupu a kolik z Backupu z ROM (je zrejme vetsi, nez sprite zaloha + vlastni program a obsahuje "1000" ruznych souboru) a take porovnej rychlost zalohovani - myslim, ze ten backup v ROM uplne zbytecne zabira misto, protoze jsou mnohem lepsi nastroje ;-) ...
George106 (111)|7.11.2005 10:51
[QUOTE="vladas"]
Tak musim oponovat - rikal jsem si, jestli tim Sprite Backupem zbytecne neplytvam mistem (navic ho mam na SD, takze zabira opravdu malo a obnovit z toho *.exe jde i bez nej), ale zkus si, kolik zabira mista zaloha ze Sprite Backupu a kolik z Backupu z ROM (je zrejme vetsi, nez sprite zaloha + vlastni program a obsahuje "1000" ruznych souboru) a take porovnej rychlost zalohovani - myslim, ze ten backup v ROM uplne zbytecne zabira misto, protoze jsou mnohem lepsi nastroje ;-) ...[/QUOTE]

Mohlo by jsi mi rict, jak vytvaris .exe archivy, mne to tvori jen s koncovkou .pbf coz samospustitelne neni (nadava mi to, ze to neni zasociovane s zadnou aplikaci....)