Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
Nejnovější komentáře
Co to znamená obecně? Nemůžeš přeci na jednu stranu říkat, že malé pixely u Samsungu jsou to nejhorší nehledě na úhlopříčku a současně říkat, že malá úhlopříčka u Applu je to nejhorší nehledě na velikost pixelu. Nemůže být Samsung horší než Apple a současně Apple horší než Samsung. Takže buď musíš připustit, že to řešení Samsungu není taková blbost, protože má velkou úhlopříčku ­(a navzdory malým pixelům­), nebo musíš připustit, že Apple není taková blbost, protože má velké pixely ­(a navzdory malé úhlopříčce­). Nemůže platit obojí zároveň. Takže jak je to tedy?

Zaostává tedy Apple, i když dosud jsi tvrdil přesný opak a malé pixely byly pro tebe zhoubou fotografického světa? Proč najednou plošně 4krát větší pixely ­(a 6krát u iPhonu Pro Max­) nestačí a Apple dle tebe zaostává? Jak může zaostávat, když jsi dosud tak vehementně odsuzoval ISOCELL za malé pixely, tady máš věc s pixely plošně 4­-6krát většími, tedy tvůj sen... a stejně to zaostává? Tady něco nesedí. Nebo jsou 4­-6krát větší pixely tvým snem jen v případě, že za nimi není Apple?
Odpovědět0  0
Tak já to myslel tak nějak obecně, vlastní preference jsem vynechal. Tak já jsem stejně přes ty klasické digitální fotoaparáty, takže v kontextu užívání telefonu vlastně nemám žádné preference pro foťák v mobilu :­-­). Pouze srovnávám parametry komponent obou světů.

Tak ty iPhony pořád docela dost žehlí výstup z foťáku. Je jasné, že u Applu nejsou tak hloupí, aby to dělali zbytečně. Prostě ten jejich snímač pořád dost šumí a oni tam šum mít nechtějí. Proto kdyby to mělo např. 12 Mpx 1­/1,33­" snímač, tak by byl problém nejspíš vyřešen. Nenapodoboval bych Samsung. Hra na přehršel megapixelů je jeho, ať si ji hraje sám.
Odpovědět0  0
1,2­) To je zajímavé. Na DM se do telefonů navážíš za jejich technologie fotoaparátů, ale najednou jsou ti dobré. Co se týče velikosti snímače, tam každopádně souhlasím, jenže pak by mě zajímalo, je pro tebe lepší 1­/2­" 12MPx čip nebo 1­/1,33­" ISOCELL? Protože teď mi tedy není jasné, co je vlastně dobře. U ISOCELLu ti velká úhlopříčka s malými pixely nevoní a velké pixely jsou tím pravým řešením, u Applu ti najednou velké pixely při malé úhlopříčce nestačí a chceš úhlopříčku, která ti nestačila v prvním případě. Takže jsou ty ISOCELLy teda lepší nebo ne? Dosud se zdálo, že jsi proti nim nehledě na úhlopříčku.
3,4,5­) Souhlasím, např. 4 a 5 by se docela šiklo, ale ty telefony kupodivu i s tou malou baterkou mají poměrně slušnou výdrž. U 3­) bych nechtěl vidět applovskou cenu :­-D
Odpovědět1  1
Když to srovnám s konkurencí, tak konkurence:

1­) Používá dramaticky větší snímače.
2­) Disponuje periskopovými objektivy s velmi dlouhým ohniskem.
3­) Má modely se skládací konstrukcí.
4­) Má obvykle baterie s mnohem větší kapacitou.
5­) Má mnohem rychlejší systémy nabíjení.

Atd.

iOS pak nedisponuje řadou vlastností, které má Android. Např. iOS prý nemá ­"Always On Displej­", což je možná až neuvěřitelné.
Odpovědět1  1
Dokážeš být konkrétnější? Co by to mělo ještě umět?
Odpovědět0  0
Apple stále razí svůj dnes již tradiční postup ­"piko­" vylepšování svých iPhonů :­-­).
Odpovědět0  0
A jako už tradičně se za týden na jiném webu objeví zpráva
"Nejvíce prodaných smartphonů má Samsung­"
....
Odpovědět0  0
Zajímavé, tyhle praktiky byly vždycky výsadou Eurotelu­-Telefónicy­-O2. :­-D
Odpovědět0  0
On dokonca keď detekuje aktivitu ­(nastaviteľné­), tak prepne na kontinuálne meranie tepu. Z môjho pohľadu je celodenné meranie tepu výborná vec, ktorá dokáže upozorniť okrem pretrénovanosti aj na blížiace sa zdravotné problémy. Keď vidím, že sa mi tep v pokoji ­(RHR­) blíži niekam k 60 a viac, tak viem, že je zle ­(normálne sa mi pohybuje medzi 40­-50, podľa sezóny­).
Odpovědět1  1
To zas nemusí být takový overkill. Měří to PAI, takže aktivitu v průběhu dne. Člověk třeba jen jde rychleji na autobus ­(obzvlášť má­-li to dál­), což je také aktivita, tep vyroste nahoru a už tu máme aktivitu, kterou by jinak náramek nezaznamenal ­(asi poslední věc, která by člověk napadla, když spěchá na autobus, je zapnout si měření cvičení a celodenní aktivity ­- já třeba nejvíce bodů dostal odhazováním dvou aut ze sněhu a fakt by mě nenapadlo si při tom zapnout workout­). Podobná data se mohou v budoucnu používat k detekci různých srdečních vad ­(což dělá dnes už např. Apple­).
Odpovědět1  1
jo to je pravda, vyndávat ho každý měsíc bylo otrava, protože se tím náramek poškozoval a modul pak nakonec i vypadával,
nicméně jak píšeš, toto je velké plus a líbí se mi to, a jednou za 2 týdny to dát nabít není zas tak tragické,
třeba až spadne cena na 500, tak si ho koupím, ted mám v plánu utrácet za nový telefon a monitor k PC, takže vyhodit 800Kč jen tak se mi nechce :D :D

a to s tím měřením tepu každou minutu je nesmysl, nenapadá mě jediný důvod proč to dělat, dokonce i u sportovců
je to strašný overkill,
mít náramek který měří tep, tak si tam nastavím interval 12 hodin a stačí mi to, u profesionálního sportovce bych v době tréninku pochopil interval 5 minut,
ale každou minutu celý den, celý měsíc, celý rok...?? :D :D
....jak jsem napsal, strašný overkill :D :D
Odpovědět0  1
Vodafone je takovej humus, že to je úplně na zvracení. Účtují si co chtějí, ruší přístupy k účtům, vše bez jakéhokoliv vysvětlení, nulová komunikace, lživé informace, okamžité vymáhání pohledávek. Jsou jen dva rozdíly mezi klasickou mafií a Vodafone ­- v poskytování typu služby ­- mafie komunikační služby typicky neposkytuje, působí v jiných oblastech a v míře brutality ­- Vodafone neprovozuje brutální praktiky v pravém slova smyslu. To je celé, zbytek charakteristiky je na chlup stejný.

O tuhle firmu bych si už neotřel ani podrážku od ho*na!
Odpovědět1  0
Tento to trochu kompenzuje jednoduchším nabíjaním ­(netreba ho vyberať z náramku, len sa zvonku pricvakne magnetický nabíjací konektor­), ale podľa mňa je výdrž stále obdivuhodná ­- síce vydrží ­"len­" 2 týždne, ale vrátane merania tepu každú minútu a ďalších vecí. Myslím, že ani Mi Band 2 by v takom režime mesiac nevydržal ­(mal som MiBand 1S, 2 a teraz mám Amazfit Band 5­).
Odpovědět0  0
Kladné hodnocení u výdrže baterky....
No nevím, MiBand 2 mi vydržel 44 dní a ještě 5% mu tenkrát zbývalo
Odpovědět0  2
Tak jsem se na to podíval a čeština je k dispozici. Funguje to. Doplním do recenze.
Odpovědět1  0
Autorovi recenze jeste nedorazila aktualizace s cestinou? Na to pta docela dost lidi a v recenzi o tom neni ani zminka.
Odpovědět0  0
jeho dvojička od rovnakého výrobcu ­(Huami Amazfit Band 5­) má navyše SpO2 snímač a mikrofón ­(na komunikáciu s Amazon Alexou v podporovaných krajinách­), inak sú veľmi podobné ­(a podobne podarené­)...
Odpovědět1  1
Ale já neříkám, že je elektromobil super věc, která nemá žádné problémy ­(na mainstream to nemá ani náhodou a rozhodně by se to nemělo takto politicky tlačit, když ta technologie na to zdaleka nemá a dlouho mít ještě nebude­). Osobně bych si ho zatím také nekoupil, a to moje rozložení jízd už vhodnější pro EV snad ani být nemůže ­(jen velmi nerad se budu zbavovat mé na dnešní poměry už snad i ­"velkoobjemové­" atmosféry­). Ale nebudu si kvůli tomu vymýšlet nesmysly, které tu technologii budou nepravdivě shazovat. Průzkumů na výdrž jsou už poměrně velká množství a ty Vaše scénáře se v praxi nekonají ­(pravdou je to akorát u vzduchem chlazených modelů, kde se to skutečně chová docela mizerně­). Ano, několika autům umřely baterky mnohem rychleji, než by měly, ale nelze to paušalizovat na všechny.
Odpovědět0  0
Od Skody 105 se motoricky vyrazne zvysila ucinnost motoru. Stejne tak se vyrazne zmenily pozadavky na bezpecnost a dalsi parametry, takze pojizdna rakev Skoda 105 by mozna oslnila nizkou spotrebou, ale to by tak bylo vse.
Odpovědět0  0