Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
Nejnovější komentáře
Říkám si, co je na dnešku vlastně ještě kapitalistického, když státní moc, podporovaná tiskárnou na peníze, určuje, kudy se bude ubírat technologický vývoj?

Lidi, takhle to opravdu chcete?
Odpovědět1  1
Jednoznačně nesouhlasím!
Odpovědět0  2
jednoznacne suhlasim
Odpovědět0  1
Pro toto elektromobil určitě není ideální, s tím lze zajisté souhlasit, nicméně uvažujme trochu více v kontextu. Pokud člověk potřebuje vůz pro toto určení, tak je pro něj ideální si koupit jeden z posledních plug­-in hybridů ­(takže někdy kolem 2030­-2034­). To auto do roku 2050 určitě vydrží. Takže jestli bude někdy řešit první elektromobil, bude to někdy kolem těch roku 2050. A dovolím si tvrdit, že jezdit se 400kg vozíkem elektromobilem bude v roce 2050 na výrazně jiné úrovni než v roce 2021. Jen se podívejte, jaká ­"mission impossible­" byla před 10 lety se dostat elektromobilem do tak často argumentovaného Chorvatska, a jak snadné je to dnes.
Odpovědět2  0
Zaujímalo by ma ako si predstavujú reálny dopad na cestovanie ľudí, ktorí nevozia len svoju maličkosť a vzduch ale i napríklad 400kg vozík za autom z jedného konca republiky na druhý. Namiesto 3­-4hodín čistej cesty budem ešte 2x hodinu nabíjať vozidlo s primitívnym dojazdom
Odpovědět0  1
Vezmu to postupně:

1­) ­"...současný systém FIAT měn se Vám nelíbí...­"

Ano, to je pravda.

2­) ­"...přejete si jeho kolaps...­"

Právě že ne. Přeji si přechod na jiný systém na základě dohody. Zhroucení může vyvolat nějaké nepříjemnosti, které si rozhodně nepřeji.

3­) ­"...ale nevíte, čím jej nahradit...­"

Není nutné vymýšlet něco nového. Stačí se vrátit k původnímu zlatému standardu v nějaké formě, na tom je nutné se dohodnout, existuje celá řada možných variant. To nemá smysl, abych tu řešil.

Čili ano, systém je špatný, minimálně proto, že se 100% zhroutí, pokud se nic neudělá, nicméně řešením je právě návrat ke zlatému standardu. V zásadě platí, inspirujeme­-li se co možná nejstarším systémem, tím lépe. Nicméně klíčová jsou až 70. léta 20. stol., kdy se stavidla inflace otevřela na maximum. Inspirujeme­-li se tedy např. 50. léty 20. stol., bude to významně lepší, než systém, který započal v 70. letech 20. stol., avšak inspirujeme­-li se např. koncem 19. stol., bude to jen a jen lepší, než systém z 50. let 20. stol.
Odpovědět0  0
Získať ­"EIA­" trvá v SR za štandartných podmienok 7 mesiacov, ak sa nič mimoriadne neudeje. Bez ­"EIA­" neudelia stavebné povolenie. V Nemecku to bude asi podobne. Plus ­"Korona­" aféra vypustená z US labáku schvaľovanie zdržala. Muskovci vedeli, čo riskujú a napriek tomu stavbu začali. Tak teraz nech platia a nech sú radi že nemusia dať stavbu zbúrať a dať všetko do pôvodného stavu.
Odpovědět0  2
Takže jinými slovy současný systém FIAT měn se Vám nelíbí a přejete si jeho kolaps, ale nevíte, čím jej nahradit. Takže si stěžujete, jak je systém špatný, ale řešení nemáte. To je stále lepší a lepší.
Odpovědět0  0
No, nemáte pravdu asi v ničem :­-­).

Pokud jde o mě, já si přeji výhradně 1­), tedy:

"Provést transformaci ekonomiky, na jejímž konci bude zavedení zlatého standardu ­­(nějaké podoby­), v každém případě nebude existovat něco, co by šlo pojmenovat jako systém FIAT měn, to je vyloučené.­"

Jiné scénáře vůbec nesouvisí s tím, co si přeji, souvisí jednak s ekonomickými teoriemi založenými na logické dedukci a také s podobnými případy z historie, kde se ­"tisklo­" o sto šest a ten systém to nakonec prostě neustál ;­-­).

Bitcoin nepovažuji za ultimátní řešení, to rozhodně ne. Ano, zlatý standard a Bitcoin spolu úzce souvisí a tato vlastnost Bitcoinu se mi velmi líbí, ale považoval­-li bych Bitcoin za ultimátní řešení, asi bych jej tedy musel považovat za řešení bezproblémové a toto není pravda. S Bitcoinem souvisí hned několik problémů, které si uvědomuji.
Odpovědět0  0
To není o tom, že bych něco obhajoval. Je to o tom, že vycházím z aktuálních dat a akceptuji to, jak se věci mají. Naproti tomu Vy si přejete totálního kolaps stávajícího systému a všechno možné si dokážete vysvětlit tak, aby to podporovalo to, co si sám přejete. Přičemž jste zastáncem Bitcoinu, který podle Vašich dosavadních komentářů považujete nejspíše za ultimátní řešení, aneb aby se nastolila spravedlnost a rovné příležitosti pro všechny lidi na planetě. Vaši fantazii bořit nepotřebuji. Věřte si, čemu chcete, je to Váš boj. Napsal jste, že to přijde do 10 let. Tak máme jasný termín a teď už nezbývá nic jiného, než si na ten Vámi vysněný kolaps počkat.
Odpovědět0  0
Tak nejpozději do 10 let se určitě něco stane. Už to přeci jenom vrcholí ve zhruba desetiletých cyklech nějakou dobu:

Kolem roku 2000 tzv. dotcom bublina, kolem roku 2010 vážná finanční krize a nyní kolem roku 2020 ­"pandemie­" a exploze ­"tištění­" peněz, jakou jsme tu dosud neměli.

Zkuste se na to podívat z kritického pohledu. Vážně systém, který je podle Vás v pořádku, potřebuje podpořit tak velkým balíkem ­"natištěných­" peněz, aby přežil pandemii značně diskutabilní vážnosti, podíváme­-li se na tvrdá data bez emocí a uděláme­-li srovnání s jinými případy?

Není snad lepšího příkladu systémového úpadku reagovat na pandemii opatřeními, které vedou pouze k destrukci ekonomiky a s účinnými pandemickými opatřeními nijak nesouvisí?

Ale já Vás chápu. Vy to budete obhajovat až do konce. Tak nejste první ani poslední. Komunismus také řada lidí obhajovala až do konce a řada lidí jej obhajuje dodnes. Můžeme je zahrnout spoustou protiargumentů a je to stejně k ničemu, názor nezmění.
Odpovědět0  0
Že se to brzy stane někteří prorokují už celou řadu let a stále nic, přičemž FIAT měny přežijí i takový naprosto nečekaný šok, jaký přinesla pandemie. Ale tak aspoň se máte coby zastánce Bitcoinu na co těšit, že se třeba jednou stane. V tomto případě máte výhodu v tom, že pokud to nepřijde ani za 10 let, stále můžete být přesvědčený o tom, že je to nevyhnutelné a že třeba za další rok to už konečně přijde. A tohle si můžete říkat donekonečna a stále se v tom něčím utvrzovat, jak v tom máte přece jasno :­-)
Odpovědět0  0
Stane se to. Pochod k totalitě v západní Evropě kráčí mílovými kroky.

Mrkněte na ­"tištění­" dolaru, je to šílené:

https:­/­/fred.stlouisfed.org­/series­/M2SL

Asi se nestane scénář 1­), k tomu se dostatek rozumu neposbírá, pak doufám ve scénář 4­), ovšem pokud ani ten nepřijde, následuje scénář 2­) nebo 3­), v tom případě ­"Bůh s námi a zlé pryč.­"

Nejpravděpodobnější je scénář 3­) v západní Evropě a scénář 2­) ve střední Evropě, což bude zajímavé zejména v kontextu se západními investicemi ve střední Evropě. Bude to rozhodně zajímavé a turbulentní ;­-­).
Odpovědět0  0
Nebo se prostě jen nestane to, o čem jste přesvědčený, že přijde. A až to ne a ne přijít ani za dalších 5, 10 či 20 let, budete z toho nejspíše tou dobou už opravdu hodně nešťastný.
Odpovědět0  0
Dobrá. Zkrátka patříte mezi lidi, pro které bude 1­), 2­), 3­) či 4­) blesk z čistého nebe. Chtěl jsem Vás nasměrovat jinam, smůla, nepovedlo se mi to.
Odpovědět0  0
Pěkná teorie, ale to je asi tak všechno.
Odpovědět0  0
Vůbec to není vyhrocené. Ty události jsou prostě v nějakém vztahu, který jim předurčuje tyto vývoje:

1­) Provést transformaci ekonomiky, na jejímž konci bude zavedení zlatého standardu ­(nějaké podoby­), v každém případě nebude existovat něco, co by šlo pojmenovat jako systém FIAT měn, to je vyloučené.

2­) ­"Pochod­" k totalitě ­-> Odmítnutí totality ­-> Krach.

3­) Nástup totality ­-> Krach.

4­) Že se něco nepovede centrálně uplánovat ­(­"zítra­", za rok, ???­) a dojde ke krachu z tisíce + jednoho důvodu.
Odpovědět0  0